Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błąd ESP/ASR FAIILURE, kontrolka sevice


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

 

Od około pół roku jestem posiadaczem Meganki 2 1.9 dci. Chwalę sobie to auto, i nie narzekam, ale od kilku dni mam problem z komunikatem jak w temacie. W programie diagnostycznym Delphi pokazał się błąd 501f6d, który pokazuje jako nieznany błąd. Mechanik pożyczył mi interfejs i miałem sprawdzić na włączonym zapłonie każde koło po kolei, i jeśli na którymś nie będzie pokazywało odczytu prędkości, to kazał sprawdzić właśnie to koło. Prędkości nie wyświetlało, kiedy krecilem lewym tylnym kołem. Ściągnąłem koło, sprawdziłem przewód czujnika, okazało się, że był cały. Problemem było mocowanie czujnika ABS, które było przerdzewiałe i czujnik ledwo się trzymał. Wymieniłem to mocowanie, podłączyłem czujnik, usunąłem błędy. Ruszyłem autem i po starcie do przodu kontrolka i komunikat znowu się wyświetlają. Zauważyłem, że auto łapie ten błąd po przekroczeniu prędkości 10km/h. Może mi ktoś doradzić co sprawdzać dalej? Czy jest możliwość, że będzie to uszkodzony czujnik, i jeśli tak to jak to sprawdzić, bo nie chciałbym wydawać znowu kasy na czujnik, jeśli może się okazać, że to nie rozwiąże problemu. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i przekaźniki, i tam wszystko jest ok.

Doradźcie coś, bo nie wiem co robić. 

To mój pierwszy post na forum, więc z góry dziękuję za wyrozumiałość 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, aniewa napisał:

Według serwisówki błąd dotyczy lewego przedniego koła. Błąd pojawia się po przekroczeniu 10 km/h.

Czyli to jest błąd lewego przedniego koła? To dlaczego jak kręcę lewym tylnym kołem to nie pokazuje odczytu prędkości, a przy lewym przednim pokazuje? Możliwe, że ktoś przede mną coś grzebał i podłączył czujniki w złej kolejności? 

Edytowane przez majkel691
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co tam masz. Napisałem tylko co pisze serwisówka ABS na temat tego numeru błędu. Może faktycznie we wtyczce modułu ABS jest coś pozamieniane ale to raczej niemożliwe. Może sprawdź błędy jeszcze clipem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!