Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kulka jakiegoś cięgła


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Auto mi stanęło bo komunikat "bremssystem defekt". No i myślałem że to może wina aku. Kupiłem nowe. I dalej to samo. Wiem na clipa muszę. Ale przy okazji znalazłem taką kulkę na jakimś elemencie ruchomymna dole z tyłu za aku. Jakby układu kierowniczego. Wygląda to jakby jakiegoś ciięgła brakowało. Ale ten element ma też drugi taki przegub i na tym drugim jest cięgło nasadzone.

Czy tak ma być czy mimo wszystko brakuje cięgła? I do czego ten element jest? Podpowie ktoś? 

I jeszcze jedno pytanie. Jakbym chciał żeby mnie ktoś holował do mechanika to czy dam radę prowadzić samochód bez wspomagania na niezapalonym silniku? 

Ostatnie to czy ma sens próbować samochód na popych odpalić? 

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Arek


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kulka wygląda na nie używaną, dwie linki do wybieraków biegów  masz podłączone. Widoczny element to mechanizm sterujący wybierakiem biegów.

Dasz radę kręcić kierownicą pod warunkiem, że jest odblokowana. Są wersje, że po włączeniu zapłonu kierownica ma wspomaganie elektryczne, musisz to sprawdzić u siebie. 

Mało prawdopodobne by komunikat o uszkodzeniu hamulców był przyczyną niemożliwości uruchomienia silnika ale może coś w tym jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się jechać na nie zapalonym silniku.Ale jest to nie przyjemnie hamulce twarde jak beton .A bez wspomagania ciężko kręcić kierownicą .Ja miałem do mechanika 30 km .I zwątpiłem po 3 km .Wziąłem lawetę .250 zł.Bałem się że wjadę holującemu w tył auta .Byłyby jeszcze większe szkody.A byłem w dużym mieście.

Edytowane przez marekwodniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za praktyczną porqdę. Właśnie tego się obawiałem.

Wczoraj wymieniłem aku na nowy. Wyciągnąłem świece i przy odkręcaniu się okazało że były słabo dokręcone. Były całe mokre zalane. Wyczyściłem i wkręciłem porządnie. Potem próbowałem z przerwami z 5 razy odpalić. Nic. Jeszcze się chciałem zapytać czy na popych można spróbować go odpalić? Czy to nie ma sensu? Płyn hamulcowy jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!