Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problemy po wymianie elektrozaworów w skrzyni dp0


mashuPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od razu przepraszam, że nie przywitałem się jeszcze tak jak powinienem i od razu pierwszy post leci z problemami, ale siwieję już z nerwów i pisze na gorąco po powrocie z garażu.

Otóż wymieniłem elektrozawory w skrzyni wraz z uszczelkami i olejem. Po wlaniu 3l oleju do skrzyni postanowiłem odpalić auto, żeby troszkę rozgrzać skrzynię przed sprawdzeniem poziomu. I tu jest mój kłopot. Nie mogę odpalić silnika. Coś piszczy cichutko pod maską, coś się przełącza, ale nie rusza rozrusznik. Nic poza rozebraniem sterownika (czy jak się nazywa ten moduł w skrzyni) nie było dotykane. DO tej pory odpalał jak szalony, na dotyk. Silnik to 1.9 dci. Meganka jest z 2007 roku.

Pojawiły się dwa komunikaty. Pierwszy to Bremssystem defekt, ale po 3-4 próbie odpalenia zniknął i zastąpił go Getriebe prufen, czyli błąd skrzyni. Lewarek zablokowany w pozycji P i nie można go poruszyć. Zgasiłem silnik na pozycji N, następnie tuż przed próbą odpalenia bez problemu przełączyłem na P i tak już został.

Czy ktoś miał podobny problem i może podpowiedzieć gdzie szukać rozwiązania? Auto jest w Gnieźnie, może ktoś zna kogoś w tej okolicy, kto mógłby pomóc?

 

Jeszcze raz sorry za taki wjazd z buta na forum...

Edytowane przez mashuPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno spotkałem się z identyczną sytuacją w audi Q7. Lewarek zablokowany w pozycji P i silnik nie odpala. Na wyświetlaczu komunikat błąd hamulca. Okazało się, że przewód od czujnika hamulca był oberwany. Może warto tam zajrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja.
Po podpięciu komputera TEXA mechanik stwierdził, że system nie widzi skrzyni. Na liście widnieje jako wyposażenie niedostępne, w związku z czym mechanik sugeruje, żeby sprawdzić zasilanie komputera skrzyni, ale nie mam pojęcia gdzie on jest zamontowany.
W poniedziałek jest szansa na diagnozę clip-em. Jutro chyba jeszcze rozbiorę kasetę sterownika i podłożę stare elektrozwory, może któryś nowy jest padnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ale trafiłeś! Właśnie zrobiłem sobie herbatę i miałem pisać posta o tym, że dziś wróciłem na własnych kołach od mechanika cudotwórcy! Gość odebrał ode mnie zwłoki w sylwestra lawetą i zabrał się za poszukiwania problemu. Elektronika/sterowanie skrzynią pojechała do jakiegoś Wielkiego Elektronika na przegląd. Tam okazało się, że przycięte kable wypaliły jakieś elementy, ale udało się je wymienić/naprawić (nie wiem dokładnie), jednak po zamontowaniu auto nadal nie reagowało.

Tak zaczęło się poszukiwanie problemu kabel po kablu. Cały przód auta został wypruty i wszystkie wiązki zostały skontrolowane, że tak powiem, na okoliczność przerwy w dostawie sygnału. Kabel po kabelku, żyła po żyle...

Wszystkie były ok... No to co dalej? Badanie CLIP-em spowodowało że skrzynia pojawiła się w menu, ale nadal bez zmian. Błąd systemu hamulcowego i układu blokady kierownicy. I tak zaczęły się eksperymenty, które zakończyły się wymianą czujnika pedału hamulca, co spowodowało, że skrzynia się odblokowała, ale nadal nie reagowała. Okazało się po dalszych poszukiwaniach, że w trakcie składania skrzyni wykrzywieniu uległa zębatka wybieraka. Cholera wie czemu.

W każdym razie równo po miesiącu meganka wróciła do łask. Mam nadzieję, że będzie ok, bo chodzi czyściutko (odpukać). Teraz trzeba zacząć szukać sposobu na trzeszczący kokpit... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wspaniałe wiadomości.

Byłem żywotnie ciekaw jak rozwiązałeś problem, bo jak zapewne zauważyłeś mój Meganik jest w bardzo podobnej konfiguracji (też 1,9 dCi, też ze skrzynią automatyczną DP0 i do tego też z 2007 roku). Fakt, że mój ma prawie 150000 km mniej przejechane, ale to wcale nie oznacza, że nie trzeba mieć wiedzy co jak zreperować lub jakie objawy czego są świadectwem!

Tak więc jeszcze raz gratuluję świetnego autka.

Co do trzeszczącego kokpitu to może nie są to dobre wiadomości, ale żeby skutecznie usunąć te trzaski to powinno się całkowicie zdemontować go (kokpit) i ponownie zamontować stosując odpowiednie podkładki i maty wygłuszające. Więc jeżeli nie jest to przeszkadzające to zdecydowanie łatwiej będzie je polubić lub nie zauważać ;) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!