Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zmiana radia na niefabryczne 2din


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów i posiadaczy francuskich maszyn :).

Proszę o pomoc a mianowicie kupiłe radio 2 din i chciałbym je zamontować ale niestety wtyczka od fabrycznego radia jest trochę dziwna i nie mogę znaleźć żadnej przejściówki z tej dziwnej kostki na standardowe kostki ISO jak by ktoś znał temat to będe wdzięczny za pomoc mam nadzieje że obejdzie się bez druciarstwa i potrzeby cięcia kabli i ich łączenia.. w załącznikach przesyłam fotki tej dziwnej kostki fabrycznej instalacji dodam że auto ma sterowanie z kierownicy także fajnie by było jak na niefabrycznym radiu też to działało tak samo jak na fabrycznym 

80321337_888345304901887_4856902352944234496_n.jpg

80018393_2471695876273995_3182319059777617920_n.jpg

79967307_2877785092232733_1968586693774671872_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zielona jest do zmieniarki CD i jest Ci kompletnie niepotrzebna do podłączenia innego radia. Na pewno wszystkie wygrzebałeś? Oryginalne radio w M2 jest podłączone kostkami w standardzie ISO. Co do pilota, to raczej będziesz musiał dokupić sobie interfejs do jego obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie 2 wtyczki powinieneś mieć (czarna i biała). Sterowanie pilotem - żółta.
20190925_190837.thumb.jpg.fa2dc67d5a479d06585977f1dfa4b30e.jpg20190925_195348.thumb.jpg.ca8ed2e0a69189d7b1939855f92e3eac.jpg

 

W poprzedniej Meganie miałem też "dwie", ale były połączone w jedną czarną. 

 

/edit:
@droopy ja mam zmieniarkę a takiej zielonej nie mam :D 

Edytowane przez KDKJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, to może być od navi w takim razie. Przydałoby się zdjęcie reszty deski, bo może Kolega miał tam jakiś zestaw z nawigacją. Jeśli tak, to radio może być nawet zabudowane gdzieś w bagażniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, droopy napisał:

hmmm, to może być od navi w takim razie

Prędzej navi. Z własnego doświadczenia - Czarna i biała lub duża czarna - radio; żółta - sterowanie radiem; niebieska - zmieniarka. Zestaw mam taki (ale w kolorze jasnym :D ). W poprzedniej miałem też update list, ale bez zmieniarki i niebieskiej wtyczki nie miałem.
2357330061_74ef8af511.thumb.jpg.203d02acdb44f48922273843d9d4115a.jpg

Edytowane przez KDKJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko ta zielona wtyczka i ta druga mniejsza i to było wpięte w oryginalne radio naprawdę nie mam już pomysłu o co tu chodzi dodam że auto było sprowadzone z szwencji może tylko europejskie wersje mialy standard kostek iso  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w daszku zegarów osłonkę głośniczka? Od wewnętrznej strony - takie coś:

 

1.jpg

 

Było wpięte w oryginalne radio, tego nie zauważyłem. Zrób zdjęcie tego radia.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tego głośniczka nie mam ale znalazłem jedną biała wtyczkę ISO która była gdzieś wpięta ale czarnej nie mogę za cholerę zlokalizować jedyne co to idzie jeszcze jedna wiązka w izolacji ale gdzieś w tunel lewarka idzie..

To było wpięte w miejsce radia na konsoli

received_2177710375859036.jpeg

received_1521241091360425.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze mówiłem, to jest zmieniarka CD i te wtyczki są Ci niepotrzebne. Mogło być coś kombinowane, może deske zmieniali i kable są gdzieś przytrzasniete, trudno powiedzieć. Wyświetlacz na środku z zegarem i temperaturą Ci działa, jest do niego wtyczka wpięta? 

W sumie to ja się już pogubiłem, zmieniarka chyba faktycznie troche inaczej wyglądała. Ktoś mądrzejszy w temacie audio w M2 musi się wypowiedzieć... 

Tu ktoś miał taki sam problem i znalazł radio zabudowane w bagażniku 

 Może coś Ci to pomoże.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, droopy napisał:

W sumie to ja się już pogubiłem, zmieniarka chyba faktycznie troche inaczej wyglądała. Ktoś mądrzejszy w temacie audio w M2 musi się wypowiedzieć... 

To jest radio z wbudowaną zmieniarką.

1210660260_Adnotacja2019-12-22214714.thumb.jpg.91709f722df2cefa9aeee82097d9686f.jpg

 

Choć jak patrzę na swoje wyposażenie na https://myr.renault.pl/ to mam jeszcze inny typ radia...
905031673_Adnotacja2019-12-22214912.thumb.jpg.b5453f945864b0459a6d391309c89a44.jpg

 

@MatyS1 Znalazłem jeszcze takie schematy:
https://bit.ly/3744xIS

Typ radia znajdziesz po VINie na https://carinfo.kiev.ua/cars/vin/renault/vin_check w linii Radio types

Edytowane przez KDKJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wepne radio 2 din żeby było w konsoli jak kostki będą w bagażniku ? Co to za chory patent francuski :/

radio jest w bagażniku tak jak pisaliście i co teraz mam zrobić ? jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnąć przewody z bagażnika do wnęki w panelu przednim? Innej opcji chyba nie ma...Ewentualnie na forum masz schematy elektryczne, może wiązka idzie gdzieś blisko panelu i można się do niej "wpiąć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie a więc tak kable przeciągnięte pod konsole z bagazniki ale jest problem wpiolem bezpośrednio te kostki do radia i radio chodzi ale dźwięku nie ma co to może być potrzebuję jakieś inne złącze czy o co tu chodzi ? Proszę o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!