Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik cisnienia spalin


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem z Megane 2012 1.5 110koni diesel.
Pojawiły mi się dwa komunikaty:
-Sprawdź układ wtrysku paliwa
- sprawdź układ wydechowy

Mój elektryk doszedł do tego że wina tego wszystkiego jest czujnik ciśnienia spalin ale problem jest większy niż przypuszczałem, pojechałem do sklepu zamówić czujnik zgodnie z nr starego czujnika. Przychodzę na drugi dzień i czujnik jest inny mimo tego samego oznaczenia.


Oto oznaczenie. 223651719r--b  (jak sie wpisze to oznaczenie w google to zupelnie inny czujnik jaki podpiałem pod spodem )
To niby jest czujnik do mojej meganki ale. On się różni wyglądem jak i wejściem (kostką) tutaj w starym mam 3 piny w rzędzie a w wszystkich które mogę zamówić są w zygzaku [- _ -]

Teraz moje pytanie brzmi czy miał ktoś już taki problem i
Udało mu się znaleźć akurat taki czujnik?
Przerobił kostkę tzn kupił nowy czujnik i elektryk przełożył mu kostkę i to zagrało?
Czy może auto już na złom?

Dziękuję z góry za odpowiedzi , szukałem podobnego tematu poprzez wyszukiwarkę i niestety nie znalazłem nic podobnego

80280567_493746157925299_4082783108280090624_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przerobić kostkę, podłączasz przewody z wtyczki według schematu na rysunku poniżej

1 - zielony- minus czujnika
2 - brązowy (czerwony) - sygnał czujnika
3 - łososiowy -  +5V

 

wtyczka.JPG.29b3402e17f4c4557c4945f432fb7001.JPG1299.thumb.JPG.337a32ef9490fc991ff496d6c260dc42.JPG
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powyciągać przewody z pinami ze starej wtyczki i pozakładać bezpośrednio do nowego czujnika z pominięciem wtyczki. Odpowiednio umocować, uszczelnić. Powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Witam.

Mam takie same objawy. Kod błędu P0471. Moje pytanie. Po wymianie czujnika problem zostal rozwiazany ? Sprawdzilem napiecie na wtyczka od tego czujnika i jest na niej 5V. Na czujniku po włączeniu zapłonu i jeździe jest 0.30V.(Wg. Odczytów przez program Delphi) Dopiero po dłuższej jezdzie wartosc chwilowo rośnie ale nie wiecej jak 1.2V. Sa to prawidlowe wartości dla tego czujnika ? Podejrzewem jeszcze czujnik roznicy cisnien. Megane 1.5 dci 81kw 2012r. 

Z gory dziekuje za odpowiedz

Edytowane przez Kris732
Dodatkowy opis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!