Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nierówna praca silnika na wolnych.......


Adamos26

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Adamos26 napisał:

Zastanawia mnie co to za parametr 76 wyprzedzenie zapłonu skoro nie z czujnika wałka rozrządu to z czego.

Każdy silnik benzynowy ma zmienne wyprzedzenie zapłonu, żeby zmieniać prędkość obrotową.

Czujnik wałka służy do kontroli  zmiennego sterowania pracy zaworów ssących. Dodatkowo pozwala na sterowanie dynamicznie niezależnie od prędkości obrotowej silnika w zakresie od 1400 obr. do max. Pozwala również na uzyskanie maksymalnej sprawności i mocy silnika.

U Ciebie przesunięcie zapłonu jest ukryte w sterowniku; zależne tylko od położenia pedału gazu. Na zachwiania wolnych obrotów mają wpływ wypadające zapłony, lub niewłaściwe dawki i ich korekty. Pod tym kątem trzeba analizować pracę sterownika wtrysku. Błędów nie znajdziesz, bo nie ma czym ich kontrolować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Problem rozwiązany. Temat do zamknięcia. Powodem nierównej pracy był przestawiony o jeden ząb rozrząd, błedów brak ponieważ nie ma czujnika wałka rozrządu. Dziwne tyko że podczas wizyty w serwisie Renault nie doszli do tego. Dziękuje wszystkim za pomoc.

Edytowane przez Adamos26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Adamos26 napisał:

Dziwne tyko że podczas wizyty w serwisie Renault nie doszli do tego.

Nie analizowali pracy silnika. Nic nie wspomniałeś o wymianie rozrządu. Po Twoim stwierdzeniu z za małą dawką paliwa wszystko na niego wskazywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Już w dniu sugerowałem ;

Dnia 28.01.2020 o 17:47, Andrzej-2010 napisał:

3/ Konieczność sprawdzenia;

        - prawidłowość ustawienia rozrządu na blokadach,

Duża ilość aut z silnikiem 1,6/16 V ma przestawiony rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 9.04.2020 o 14:14, Adamos26 napisał:

Problem rozwiązany. Temat do zamknięcia. Powodem nierównej pracy był przestawiony o jeden ząb rozrząd, błedów brak ponieważ nie ma czujnika wałka rozrządu. Dziwne tyko że podczas wizyty w serwisie Renault nie doszli do tego. Dziękuje wszystkim za pomoc.

Dziękuję za podpowiedź, miałem podobną sytuację jak Ty, na szczęście nie kupiłem przepustnicy, okazało się minimalnie przestawiony rozrząd, teraz śmiga pszczółka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!