Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nierówna praca silnika na wolnych.......


Adamos26

Rekomendowane odpowiedzi

Nierówne praca silnika na wolnych obrotach na benzynie jak i na gazie. Adaptacja przepustnicy nic nie daje. Świece wymienione, przepustnica nowa oryginał Renault, uszczelka przepustnicy również nowa, brak błędów silnika. Co zauważyłem po włączeniu odbiorników prądu t.j. światła, ogrzewanie tylnej szyby, podgrzewanie foteli, klimatyzacja obroty wyrównują się. Nie mam już pomysłów co jest nie tak. silnik 1.6 16V 101KM benzyna/LPG Ktoś coś?????????????? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie Renault powiedzieli że kolektor ssący szczelny. Jeszcze podejrzewam że może cewka zapłonowa (ale brak błędów w sterowniku) nie chcę kupować w ciemno (już kupiłem przepustnicę i 500 zł w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet uszczelek to około 60 zł. Ja bym wymienił bo jeżeli dzieję się to na bp i LPG to ewidentnie coś jest nie tak z układem powietrza lub zaplonu. A cewki pod ten silnik to beru zs552 po 60 zł szt.  A cewka też może dawać taki objaw jak się kończy. 

Edytowane przez markis80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adamos26 napisał:

Nierówne praca silnika na wolnych obrotach na benzynie jak i na gazie. Adaptacja przepustnicy nic nie daje. Świece wymienione, przepustnica nowa oryginał Renault, uszczelka przepustnicy również nowa, brak błędów silnika. Co zauważyłem po włączeniu odbiorników prądu t.j. światła, ogrzewanie tylnej szyby, podgrzewanie foteli, klimatyzacja obroty wyrównują się. Nie mam już pomysłów co jest nie tak. silnik 1.6 16V 101KM benzyna/LPG Ktoś coś?????????????? 

 

a jak rano pali ?

za pierwszym czy za kolejnym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Adamos26 napisał:

Nierówne praca silnika na wolnych obrotach na benzynie jak i na gazie.

Zakręć gaz na butli,

Wypal resztki gazu z instalacji,

Obserwuj zachowanie silnika na biegu jałowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zapłon sprawdzony (przy nowych cewkach również bez zmian). Kolektor ssący szczelny, sprawdzałem PLAKIEM. Gaz odłączałem również bez zmian. Po delikatnym psiknięciu PLAKIEM do środka przepustnicy obroty wyrównują się na jakieś 3 sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2020 o 16:52, Adamos26 napisał:

Nierówne praca silnika na wolnych obrotach na benzynie jak i na gazie.

Adaptacja przepustnicy nic nie daje. 

Świece wymienione, przepustnica nowa oryginał Renault, uszczelka przepustnicy również nowa, brak błędów silnika.

 

42 minuty temu, Adamos26 napisał:

Zapłon sprawdzony (przy nowych cewkach również bez zmian).

Kolektor ssący szczelny, sprawdzałem PLAKIEM.

Gaz odłączałem również bez zmian.

Wg; podanych danych to silnik K4M848 bez KZFR,

Jakie to są nierówne obroty ?

1/ Czy auto dopiero kupione?

2/ Do czasu usunięcia usterki, zakręć gaz na butli,

3/ Konieczność sprawdzenia;

        - prawidłowość ustawienia rozrządu na blokadach,

4/ Przegonić kilkakrotnie auto na wysokich obrotach, celem przedmuchania katalizatora,

5/ Jeżeli nie nastąpi poprawa to zalecam;

      - kontrole pracy sond lambda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę i dam znać. Jeszce czytałem chyba w Twoim jakimś poście że może regulator napięcia (też sprawdzę). Najgorsze że brak jakichkolwiek błędów. Silnik zachowuje się tak jakby miał za ubogą dawkę paliwa (jak psiknąłem plakiem obroty się wyrównały na około 3 sekundy. Jak włączę klimę i ogrzewanie tylnej szyby to jest wszystko ok.  Auto w moich rękach 3 lata problem od około pół roku. Gaz zakręcałem bez zmian. 

Edytowane przez Adamos26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Adamos26 napisał:

Auto w moich rękach 3 lata, problem od około pół roku.

Od kiedy jest gaz?

Jaka instalacja LPG?

Jakie to są nierówne obroty ? opisz,

Nie ma KZFR????

Warto stosować markowy olej np; Valvoline Syn Power 5W40 ze względu na ;

    - regulatory hydrauliczne luzów zaworowych,

    - instalacja LPG,

42 minuty temu, Adamos26 napisał:

Najgorsze że brak jakichkolwiek błędów.

Przy częściowym zużyciu sondy, błędu brak, reakcji brak..,

Sondy nie będą miały prawidłowych wskazań gdy proces spalania ;

   - będzie nie właściwy; np; na skutek przestawionego rozrządu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie. Podłączyłem swoją megane pod program Delphi i zauważyłem, że parametr systemu nr. 76 wyprzedzenie zapłonu na wolnych (nierównych) obrotach szaleje w zakresie - 4.8 do 15.4 Ciśnienie w kolektorze ssącym na zgaszonym silniku 1013mbar na wolnych 460mbar . Nie mogę znaleźć w moim silniku czujnika położenia wałka rozrządu (może on jest winny nierównej pracy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!