Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio płaskie zmiana na po lift, zmiana głośników na 16 plus wzmak i sub dodany


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć trochę poczytałem nasze forum i zmieniłem w Megi 3 ph1 radio płaskie na poliftowe bose z USB widocznym kupiłem z clipem . Dołożyłem 16 głośniki przód, wygluszenia drzwi mata Silver, wzmaka lpf hpf który zasila suba, sygnał brany z kostki radia. Po zmianie radia, glosniki które są zasilane z radia przód i tył grają cicho i bez basów lub z minimalnym basem. Jest gorzej niż przed zmianą, prócz suba który przez wzmaka jeszcze jakoś gra. 

Przy wlaczeniu/wyłączeniu auta słychać w głośnikach skok delikatny a na sub większy. Wzmak miał słabej jakości cinch ruszyłem nim i muszę wymienić go na pewno,  odlaczylem cinch narazie, lecz w głośnikach dalej lekko słychać skok. Wziąłem się za to choć byłem kompletnie zielony ... Może ktoś wie o co chodzi, bo nie mogę jakoś znaleźć dokładnej przyczyny trochę czytam ale nie ogarnę tego sam, ktoś pomoże ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio Bose ma na wyjściu sygnał niskonapięciowy i musisz podać go na wzmacniacz. Inaczej głośniki ledwo grają. Rozsądnym podejściem jest dołożenie wzmacniacza Bose dedykowanego do Megane/Scenic, wtedy wszystko zagra. Popatrz na rozpiske oryginalnej instalacji Bose - tam sygnały z głośników ida do wzmaka a ten rozdziela to na głośniki, twitery i suba. Inaczej podłączając tracisz pasmo

Robiłem to samo u siebie i zagrało. Charakterystyczne 'pykniecie' było niestety w głośnikach, przypuszczam że potrzebny był układ opóźniający żeby zniwelować ten problem, ale nie było to na tyle uciążliwe żeby grzebać znowu w instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, czytałem coś o tym ale nie zrozumiałem dobrze o co chodzi  teraz rozwiazane, a może to być inny wzmacniacz niż bose np?

43 minuty temu, patrykndm17 napisał:

Dzięki bardzo, czytałem coś o tym ale nie zrozumiałem dobrze o co chodzi  teraz rozwiazane, a może to być inny wzmacniacz niż bose np? Bo mam głośniki focala 165 z przodu zamontowane z syczkami pod szyba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być każdy wzmacniacz, który ma wejście na LOW signal.

Rozumiem, że włożyłes radio BOSE i podpiąłeś nowe głośniki z gwizdkami prosto do radia? Jeśli tak to tak jak pisałem, wszystko będzie bardzo cicho grało inic z tym nie zrobisz. Musisz dodać wzmacniacz. Jedną z tańszych opcji jest dołożenie BOSE za 200pln i podłączenie radia z wzmacniaczem a potem  wzmacniacza do wszystkich głośników, gwizdków i suba.

Można też dodać dowolnie inny wzmacniacz, który bedzie kompatybilny z resztą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo. Tak pod radio głośniki wszystkie z gwizdkami, z tyłu sygnał na wzmak i suba tylko musze dopracowac jeszcze jak podłączyć to... Bo mam wzmaka 4kanały i musze jeszcze do pracować czy do tego wzmaka co mam podlaczyc wszystkie głosniki a do sub kupić nie duzego monoblock uzywanego . Długo mi to zajmuje wszystko, w końcu musi to zagrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!