Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ravenol do 1.6 Sce


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Meca napisał:

Ponoć jest to obecnie jeden z najlepszych olejów jaki można zastosować w tym silniku.

Silnik 1,6 SCe / H4M ( HR16DE Nissan ) to bliźniacza konstrukcja ; 1.4TCe / H4JT ; 2.0 / M4R,

    -  oparty na łańcuchu,

    -  bez hydraulicznej regulacji luzów zaworowych,

    -  wtrysk pośredni,

    -  stosowany w Nissanach, Mitsubishi, Daciach,

2 godziny temu, Meca napisał:

Ravenol VST 5W40.

RAVENOL, Neste, Amsoil , Millers, Valvoline  -  to czołówka firm olejowych.

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Meca napisał:

Ravenol VST 5W40. Czy ktoś z Was używa takiego oleju? Ponoć jest to obecnie jeden z najlepszych olejów jaki można zastosować w tym silniku.

Jeden z najlepszych i małe szanse wręcz bliskie 0, że podrabiany, każda butelka zawiera kod na etykiecie, który sprawdzisz na stronie producenta po zakupie. 

 

Wersja DXg jest do bardziej nowoczesnych silników gdzie występuje LSPI, ten VST śmiało możesz lać, są to oleje przede wszystkim zapobieganiu nagarą i czyszczą silnik

Edytowane przez Dandiego82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w 1.2tce RAVENOL CLEANSYNTO SSL USVO 0W40, wcześniej RAVENOL HST, a wcześniej olej fabryczny i nie widzę różnicy, ale mam  46kkm, jeżdżone różnie i żadnych ubytków oleju. Ale żadnej bardziej aksamitnej pracy silnika nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lol19pl napisał:

Ja mam w 1.2tce RAVENOL CLEANSYNTO SSL USVO 0W40, wcześniej RAVENOL HST, a wcześniej olej fabryczny i nie widzę różnicy, ale mam  46kkm, jeżdżone różnie i żadnych ubytków oleju. Ale żadnej bardziej aksamitnej pracy silnika nie słychać.

No właśnie 46kkm i jak chcesz spać spokojnie to lepiej używać olej z górnej półki czy Ravenol czy chociażby te o których kolega wyżej wspomniał. Powiem jeszcze tyle odnośnie wspomnianego oleju  na innym forum gdzie więcej czasu przebywam to kilka osób w tym ja zauważyło różnicę przynajmniej w wyciszeniu rozrządu (łańcucha) ja ma przebieg 141kkm w 4,5roku

Edytowane przez Dandiego82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!