Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wilgotna mata wygłuszająca pod podszybiem


Rekomendowane odpowiedzi

witam przy okazji wymiany laczników kazałem wyczyścic kanały odpływowe na odszybiu ze wzgledu na mokrą mate wygłuszającą pod podszybiem i faktycznie były nie drożne. PO wczorajszej ulewie całą noc rano mata jest znowu wilgotna co jest powodem i co z tym zrobić???? Obawiam sie ze przez ta wilgoć zaśniedziejeją  mi przewody i kable pod maską lub bedzie zwarcie co z Tym zrobić ??? i jakim cudem dostaje sie tam woda??? PS w schowkach w podłodze nie ma wilgoci ani wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja musialem rozebrac podszybie i wyrzucic juz ten filc bo po czasie juz  sie rozpadał wiec wszedzie byl pod maską, dałem uszczelke w to miejsce ale niestety po roku widze ze klej na niej nie dał rady , chyba jedynie butylem badz silikonem by sie to dalo tam zabezpieczyc  ew olać to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wadliwie wklejona przednia szyba, były takie przypadki. Co do maty, to mechanik pracujący w ASO Renault polecił mi spryskanie jej silikonem w sprayu przy wymianie filtra powietrza i powtarzanie przy każdej kolejnej wymianie. Auto, co prawda trzymam w garażu, ale po jeździe w deszczu nie zauważyłem, żeby mata namakała. Chyba to skuteczne, bo silikon ma właściwości hydrofobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, szakal01 napisał:

Teraz następny problem w schowku w podłodze od pasażera z przodu było Full wody  ?? Gdzie szukać przyczyny ?? Odpływy na podszybiu były oczyszczone w lutym co zrobić?? 

 

Sam czyścileś?  Mi w ASO jak szybę wymieniali to zostawili cały syf w podszybiu i sam se czyscilem. Moze te gumowe kanaliki  Ci sie zapchały ?One są w podszybiu -nadkolach .  One w środku maja takie zaślepki , ja je u siebie usunałem bo mogą sie czasem zapchac i woda nie spływa , mi sie chyba właśnie przez nie lała woda do środka .Ewentualnie zobacz koło filtra przeciwpyłkowego - koledze w seacie tam sie lało,ale obstawiam tą 1 opcje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik dziś rozebral całe podszybie i nadkola odplywy były zawalone szlamem i błotem i woda dostawala się rura od dmuchawy nagrzewnicy tylko z kad błoto i szlam skoro jest wszystko zabudowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błoto i szlam to kurz, pył i zgniłe liście wymieszane z wodą. Nawet nie wiesz jak liście potrafią się wcisnąć we wszelkie szczeliny. Wszystko razem tworzy taką niezbyt przyjemną papkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!