Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nototryczny problem cewek???


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszytkim!;)

Pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc:)

 

Auto: Megane II 1.6 beznyna, rok:2005, przebieg: 125000 

Historia zaczyna sie tak: problem padajacych cewek byl systematycvznie powracajacym problemem w tym samochodzie od poczateku, raz na rok, poltora do wymiany, teraz natomiast jest juz gorzej;]

 

  • styczen rok 2019 wymiana swiec i cewek na nowe. wszystko pieknie

( podroz do Wloch tu jezdzone codziennie( wiekszosc czasu krotkie dystansy praca powrot, jak zreszta cale zycie tym samochodem jak widac po przebiegu)

  • grudzien 2019 wymiana swiec i cewek na nowe

Obecnie luty 2020 zauwazam, ze zbliza sie cos zlego znowu, przydlawia mi bardzo ten samochod, potrafi az nim rzucac (przez chwile), ale co dziwne dzieje sie tak co drugi dzien co trzeci nie jest to codzienne. raz jest dobrze, raz nie, niezalenie od pogody, jak silnik sie rozgrzeje jest lepiej.

meczace jest ciagle wymienianie tych cewek, o ile jeszcze raz w roku jestem w stanie to zniesc to zmiana co dwa miesiace to przesada;]

 

jako laik samochodowy prosze o wskazowke w jakim kierunku patrzec:

Moze gdzies jakis przetwornik rzuca iskre na wylaczonym silniku i obciaza te cewki i tak padaja?....moze jakas wilgoc sie dostaje?

 

 

Jakies sugestie?

 

z gory dzieki za pomoc!!!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być związek z dużymi zmianami napięcia zasilającego, ale to należało by pomierzyć. Być może jest to związane z "brudnym" połączeniem masy samochodu z minusem akumulatora.

Napisz jakiej firmy cewki  uległy uszkodzeniu, bo może wymieniasz Sagemy na Sagemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotrnowacki8383 napisał:

problem padajacych cewek byl systematycvznie powracajacym problemem w tym samochodzie od poczateku,

raz na rok, poltora do wymiany, teraz natomiast jest juz gorzej;]

Jeżeli dochodzi do szarpania, mulenia, nierównej pracy silnika to warto ;

      -   sprawdzić czy cewki są czyste i suche,

      -   przed wymianą warto cewki wytrzeć do sucha,

      -   przyczyny zawilgocenia ( nadmiar oleju, wody ) koniecznie usunąć,

      -   odstęp elektrod świec ustalić na 0,7 mm .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jabrze napisał:

Może być związek z dużymi zmianami napięcia zasilającego, ale to należało by pomierzyć. Być może jest to związane z "brudnym" połączeniem masy samochodu z minusem akumulatora.

Napisz jakiej firmy cewki  uległy uszkodzeniu, bo może wymieniasz Sagemy na Sagemy.

Bardzo dziekuje za odpowiedz.

Cewki wymienił włoski mechanik na firme FACET, podejrzewam, ze to najniższa polka ...niezależnie od firmy padały jednak wcześniej, tak jak wspomniałem około roku zawsze wymiana jednej/dwoch.

 

Jaka firme cewek i świec polecasz?...będzie szła paczka z polski wiec od razu by mi przyszły na wymianę.

 

Mysle, ze jeszcze ważne, ze bardzo duże prawdopodobieństwo, ze tam się wilgoć dostaje, miałem zatkane odpływy i przy deszczach zalewało samochód od pasażera spod deski rozdzielczej no i cala ta osłona pod maska (papierowo-materiałowa) bardzo zwilgotniała,  powyginała się i już nie łączy się z uszczelka pod przednia szyba...

 

jak wspominałem laik: wiec co do tych zmian napięcia zasilającego to jak to pomierzyć ;)?

 

pozdrawiam

11 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

 

      -   przyczyny zawilgocenia ( nadmiar oleju, wody ) koniecznie usunąć .

 

 

Bardzo dziekuje za odpowiedz!

 

 miałem zatkane odpływy i przy deszczach zalewało samochód od pasażera spod deski rozdzielczej no i cala ta osłona pod maska (papierowo-materiałowa) bardzo zwilgotniała,  powyginała się i już nie łączy się z uszczelka pod przednia szyba...

 

plus kiedyś wycieknolejunz silnika, zabrudził cały linki:/(tylko takie szkody po tej usterce;p)...może wiec gdzieś tak coś zalega

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!