Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ubezpieczenie OC po rejestracji


sniperek155

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co do ubezpieczenia - zakupiłem ostatnio MII i mam ubezpieczenie OC do 8 marca od poprzedniego właściciela. Czy po przerejestrowaniu samochodu ubezpieczenie to nadal jest ważne, jeśli samochód jeździ z innymi tablicami? Na kartce z OC znajduje się numer VIN pojazdu itd. Pytam bo szukałem tego a nie mogę nigdzie znaleźć informacji o tym, a ubezpieczenie chce kupić początkiem marca.

Edytowane przez sniperek155
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - jest nadal ważne - OC przechodzi z autem. Mam 3 auto, każde miałem z OC na ponad pół roku i nigdy nie informowałem o nowych tablicach. Policja w razie kontroli i tak sprawdza po VINie. Jedyne co powiedział mi policjant w trakcie pierwszej kontroli to to, abym woził kopię umowy zakupu (chociażby w skali 1:4 (wtedy po zgięciu na pół mieści się w dowodzie rejestracyjnym :)))

W trakcie kolizji miałem taki zestaw i wszystko było w porządku. Do niczego się nie przyczepili. 

 

edit: dodam, że po każdym zakupie i tak dostawałem list od ubezpieczyciela auta ze wszelkimi informacjami i o tym, że zarejestrowali zmianę właściciela w swoim systemie. W liście od PZU miałem dopisek, że w razie ewentualnego kontaktu z infolinią mam poinformować o zmianie tablic rejestracyjnych (lecz nie było jeszcze okazji :D)

Edytowane przez KDKJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czyli bez problemów mogę jeździć nadal na tym OC ponieważ jest "przypisane" do samochodu a nie do danych tablic tak? A jeszcze tak z ciekawości - jeśli byłaby stłuczka to wtedy ubezpieczenie jest wyplacane nowemu wlascicielowi czy staremu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowemu , ale i tak powinieneś się zgłosić do ubezpieczalni zaraz po przerejestrowaniu auta , wtedy zrobią re kalkulacje i będziesz miał ewentualnie zwrot albo dopłatę z Twojej strony z racji np mniejszej zniżki niż maił poprzedni właściciel.

lepiej mieć wszystko na czysto niż bawić się później w zbędne wyjaśnianie i bieganie z umowa kupna sprzedaży do ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze wyżej kolega

1 rejestracja auta

2 ubezpieczenie 

Powinieneś udać się do ubezpieczyciela takiego jak chcesz nie ważne gdzie był ubezpieczony pojazd . Oni zrobią rekalkulację odliczą ci te miesiące na które masz jeszcze ubezpieczony samochód i doliczą swoje i to koniec. Sami wysyłają kwity do starego ubezpieczyciela że jesteś już u nich. Tak to powinno wyglądać po kolei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli masz jakiekolwiek problemy z polisą, to od razu pisz do https://www.mfind.pl/ubezpieczenie-oc-ac/kalkulator-oc-ac. Oprócz tego, że oferują kalkulator OC, to są też świetnymi specjalistami mającymi wiedzę z pierwszej ręki, którzy na pewno Ci pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!