Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II CC podłączenie zwykłego wyświetlacza


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry !

Kolega kupił Megane II CC z nawigacją Carminat (tzw. nawigacja wyższej klasy wg. serwisówki, Carminat 8000). Handlarz, który to kiedyś sprowadzał założył zwykły "daszek" z wyświetlaczem zamiast pewnie rozbitego dużego wyświetlacza nawigacji. Wyświetlacza oczywiście nie podłączył bo wtyczki inne (do LCD). Szczęśliwie zostawił płytkę tego wyświetlacza LCD i podłączył wtyczki dzięki czemu radio wyświetla się na konsoli pomiędzy zegarami i działa pilot radia.

Na prośbę kolegi podłączyłem ten wyświetlacz zwykły (wziąłem dwa plusy i masę z tej płytki od LCD) i jest chociaż godzina :)

Patrząc po schemacie zauważyłem, że z centralnego modułu połączeń teoretycznie wychodzą sygnały na zwykły wyświetlacz: piny 26-30 szarej kostki. Podłączyłem ale niestety cisza :(

Wyświetlacz jest AFFA2++ z czerwonym gniazdem. Może ma być AFFA3 z uproszczoną nawigacją ? Albo trzeba coś Clipem odpalić ?

Kolega w zasadzie zadowolony ale ja jako badacz mam niedosyt :)

Ma ktoś jakąś ideę ?

Wyświetlacz wersja podstawowa.pdf Podłączenie centralnego modułu połączeń.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No dobra !

Z powodu natłoku odpowiedzi walczę dalej sam :)

Doczytałem, że transmisja jest po CAN czyli powinien pasować AFFA2 od lifta.

Niestety wyświetlacz nie zadziałał (poza godziną ofkors) ale w środku znalazłem gniazdo pająka i może był uwalony.

Nie mam jak sprawdzić bo moja Meganka jest 2003 czyli ma wyświetlacz AFFA2++ po IC2.

Czy jest możliwość, że AFFA3 miał komunikację po CAN ale inną niż AFFA2 ?

Ech....

Na dodatek jedyny schemat pinów do AFFA2 znalazłem tu:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2085432.html

Mój AFFA2 ma inny PN, może pinout też inny jest...

Edytowane przez tommy999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie radio jest zamontowane?Jeśli oryginalna nawigacja to można spróbować can z licznika podłączyć,  ale wątpię czy zadziała.

 

Edytowane przez walba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak mnie naszło - czy muszą być do wyświetlacza podłączone kable od pilota ?

Radio powinien wyświetlić tylko na podstawie CAN H i CAN L chyba...

Chyba jednak wyświetlacz uwalony - znalazłem przerwaną ścieżkę do masy - dalej szkoda czasu szukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!