Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zawieszajace się obroty po czyszczeniu przepustnica.


tesyo

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy,

 

Mój problem polega na tym, że miałem spadające u falujace o obroty na jalowym i czkawki przy zmianach biegów, postanowiłem przeczyscic przepustnice. Okazało się, że była konkretnie zasyfiona sadza więc ja dokładnie oczyscilem. Po czyszczeniu tak na dobra sprawę spadające obroty i czkawki zniknęły tylko obroty na jalowym na ciepłym silniku stoją na 1000, a dodatkowo po dodaniu gazu na postoju obroty się zawieszaja na 1400 i bardzo powoli spadają. Podczas jazdy na biegu nic dziwnego sie nie dzieje. Przejechane mam juz z 400km i nic sie nie zmienia. Różnica po czyszczeniu jest odczuwalna w reakcji na gaz itd Ale wyżej wymienionych objawów mechanicy nie potrafia zdiagnozwac "jeździć pewnie się samo uspokoi".

 

Macie może jakieś wskazówki? Czy może uwalilem przepustnice podczas czyszczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wymieniłeś oring przepustnicy po jej wyciągnięciu? Możliwe, że tam podbiera powietrze i nie chce obniżyć obrotów, a przesłona przepustnicy jest prawidłowo ustawiona . Drugim miejscem jest rura podciśnienia do elektrozaworu oparów paliwa od strony przepustnicy.

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oring nie wymieniłem, wyciągnąłem i był jeszcze elastyczny i w dobrym stanie. Przepustnica wydaje się być normalnie ustawiona czyli delikatne szczeliny przy ściankach. Rura do elektrozaworu gdzie się znajduje? To może jeszcze z tym spróbuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tesyo napisał:

Oring nie wymieniłem, wyciągnąłem i był jeszcze elastyczny i w dobrym stanie.

Przy każdym demontażu przepustnicy należy;

   - założyć nowy oring,

   - bo rodzi to tak jak obecnie, wątpliwości,

13 godzin temu, tesyo napisał:

Po czyszczeniu tak na dobra sprawę spadające obroty i czkawki zniknęły, tylko obroty na jalowym na ciepłym silniku stoją na 1000,

a dodatkowo po dodaniu gazu na postoju obroty się zawieszaja na 1400 i bardzo powoli spadają.

Warto ;

  - przeczyścić map sensor oraz zadbać o szczelność jego montażu,

  - zadbać o odstęp elektrod świec ( gaz ) w wymiarze 0,7 mm lub wymienić na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!