Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV 2020 regulacja dźwięku audio w R-Link 2 Bose


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim posiadającym Mege 4!

 

Postanowiłem się zarejestrować i porozmawiać z Wami czasem iż jestem od 2 tygodni posiadaczem MIV rok prod.2020 :)

Ta uśmiechnięta buźka tak trochę z przekąsem bo...

wybrałem wersję Intense z audio BOSE niby jakiś tam wypas choć mam szczególne pytanie o regulację dźwięku w tym autku.

Moja wersja posiada w menu tylko balans/fad oraz wysokie i niskie tony gdzie w wielu starszych wersjach opcji jest wiele więcej przez co gra basowo ale h....wo.

 

Pomoże ktoś rozwiązać taki problem?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zgodzę się że właśnie tak jest jak piszesz pytanie brzmi czy w dv można coś przestawić bo tego poza basem nie daje się słuchać.

Z czego wynikają takie różnice w tym audio przecież to to samo radio tylko z końcówką mocy bose?

Dodam dla potomnych że wersja bose już nie pakuje suba w koło zapasowe w MIV tylko w lewy boczek bagażnika...Byłem zdziwiony jak odebrałem auto i po kilku godzinach podnoszę podłogę bagażnika a tam nic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to pytanie z innej beki...Gdzie w MIV znajduje się wzmacniacz tego pseudo bose?

Dodam  jestem na tyle zdeterminowany jeśli chodzi o dźwięk w tym samochodzie że zastanawiam się nad ingerencją w kable!!!

Mimo gwarancji oczywiście.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeden z was ma wersję BOSE, a drugi audio BOSE w intense. Nie zdziwił bym się, jeśli była by różnica, między nimi, bo czytałem wiele dobrego o nowym audio BOSE w wersji BOSE, jako bardzo poprawionym względem megane 3. Pewnie i tak musieli opracować nowy system, bo w RS nie ma miejsca na koło, to teraz wsadzają do normalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może coś wyjaśnia bo ja właśnie mam wersję Intens z Bose a nie Bose z Bose...bo i takiej już jak zamawiałem nie ma.Tak czy inaczej regulacji jak w niby gorszym Arkamysie brak przez co boom,boom tak ale jakość z tego marna :(

 

Mam wielką prośbę gdyby ktoś z was doszukał się kiedyś jakiś ustawień odnośnie audio w dvm to napiszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Cześć wszystkim,

Ja akurat jestem szczęśliwym posiadaczem RS Line z nagłośnieniem Bose

No i niestety moje wrażenia z tym Bose w nowej Megance są podobne

Mocno łupie i właściwie tyle- jak na coś firmowane przez Bose, to d.py nie urywa :)

I prawdę mówiąc nie jestem pewien czy są jakieś dodatkowe regulacje parametrów, bo wydaje mi się, że problem tkwi na filtrach we wzmacniaczu

Dźwięk z głośników jest mocno spłaszczony, zwłaszcza z tyłu

To nie jest kwestia samych głośników, bo sprawdziłem- JBLe po podłączeniu grają tak samo kiepsko jak Bose :)

Co więcej, wiem, że potrafią grać duuużo lepiej, bo testowałem je w innym samochodzie, podłączone do zewnętrznego wzmacniacza

Generalnie puenta jest taka, że najprawdopodobniej to wzmacniacz wycina dźwięk i bas kieruje wyłącznie na subwoofer

Ma to jedyny plus, że plastiki w drzwiach dłużej pożyją

Bo niestety pełny sygnał na głośnikach w drzwiach, dodatkowo ze wzmacniaczem, nie daje im żadnych szans na długie i trwałe życie (nawet jeśli będą dodatkowo wygłuszone)

Ale...

Kusi mnie obejście fabrycznego wzmacniacza od Bose i przepuszczenie dźwięku na głośniki przez inny wzmacniacz

Jest szansa, że to rozwiąże problem spłaszczonego i łupiącego dźwięku

To na razie pomysł, ale badam temat jak to zrobić "bez psucia"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam III BOSE i tu zawsze była lipa z tym dźwiękiem, jak mówisz, nadaje się to do słuchania Zenka przy grilu i u mnie często są przy tym także tańce. Kilka lat temu przymierzałem się do IV właśnie też BOSE i dokładnie ta sama lipa. Generalnie zrezygnowałem, ale ze względu na jakość całości samochodu. Zgadzam się z Tobą, że chyba najsłabsze elementy zestawu to właśnie wzmacniacz i ogólne słabe wygłuszenie drzwi.  Zresztą, co może dać z siebie wzmacniacz o wymiarach 20x20cm?? Każdy z nas widział, jak wyglądają profesjonalne sprzęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!