Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Potrzebuje porady jak zdemontować zaślepkę od handsfree (nie mam handsfree ale mam zaślepkę) która hałasuje, a nawet pare hałasuje, bo słuchać je z dwóch stron.

Dźwięk podobny do sypanego piasku, gdzieś czytałem ze to właśnie te zaślepki.

I teraz najważniejsze pytanie jak je podważyć, od której strony żeby zminimalizować ryzyko pęknięcia do minimum (nowe na Allegro po 45 zł) oraz czym to wygłuszyć? W pierwszej kolejności myślałem dać recepturki pod nie, ale czy czasem wtedy nie wysuną się od drzwi i nie zacznie lecieć pod nie woda? Sylikon jakiś może? Tylko żeby lakieru nie zaczął jeść :c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wypychałem je od wewnątrz - po demontażu klamki i boczku(malowałem klamki i wymieniałem mikrostyki więc miałem świetny dostęp) Wątpię jednak, że hałas powoduje zaślepka - oryginalnie mają gumową uszczelkę, która chyba odpowiada za tłumienie ewentualnych drgań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To one, zrobiłem test przy pomocy taśmy zaklejając je i hałas zniknął wiec mam potwierdzenie.

 

Jakiś inny pomysł, bo tak do końca rozbieranie każdych drzwi mi się nie uśmiecha.

Edytowane przez Hogar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane II, teraz M III, w obu robiłem tak samo i jest ok. Delikatnie podważyć jedną stronę zaślepki, użyłem nożyka do tapet, nie trzeba wyciągać całej. Na palec trochę zwykłego sylikonu sanitarnego i wciskamy pod zaślepkę. Dociskamy, wycieramy nadmiar sylikonu i po sprawie. Na czas schnięcia można zaślepkę przyłapać jakąś taśmą do karoserii. Pozdro.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, babus napisał:

Megane II, teraz M III, w obu robiłem tak samo i jest ok. Delikatnie podważyć jedną stronę zaślepki, użyłem nożyka do tapet, nie trzeba wyciągać całej. Na palec trochę zwykłego sylikonu sanitarnego i wciskamy pod zaślepkę. Dociskamy, wycieramy nadmiar sylikonu i po sprawie. Na czas schnięcia można zaślepkę przyłapać jakąś taśmą do karoserii. Pozdro.


Sposób do wypróbowania, powiedz aby długo tak miałeś po tym silikonie? Pytam bo gdzieś kiedyś widziałem ze może jeść lakier i nie chciałbym za pół roku drzwi robić przez rudą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!