Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bierze olej 1,6 82kW :(


derk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Fluence z silnikiem 1,6 KM4

Obecnie ma przebieg 85000km, przy 56000km założony gaz.

Zauważyłem że silnik bierze olej ok 1L na 6000km. Olej 5W40 wymieniam co 10000km, nie wiem jak wymiał poprzedni właściciel.

Jazda ok 90% miejska.

Przy 80000km miałem wymieniony rozrząd, mechanik nie zauważył wycieków. W środę byłem na analizie spalin, diagnosta stwierdził idealne na PB i LPG.

CO 0,00  /  CO2 13,33 %vol  / HC 6ppm  / 02 0,05% silnik nie kopci z rury wydechowej

 

Dzisiaj sprawdzałem przedmuchy, z bagnetu nie ma, ale z korka z wlewu oleju niestety czuć jak przyłożę dłoń :( .

Chyba pozostaje tylko pomiar kompresji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak te silniki , ale mój F4R brak ok 200ml na 1000km. Przy jeździe autostradowej z obciążeniem,  nawet ponad 250ML. Nie było wycieków. Wszystko w super porządku. Po prostu tak miał , dół silnika idealny , możliwe że siadały uszczelnienia w głowicy. 

Litr na 6000 to nie tragedia. Warto obserwować , bez paniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, derk napisał:

Dzisiaj sprawdzałem przedmuchy, z bagnetu nie ma, ale z korka z wlewu oleju niestety czuć jak przyłożę dłoń :( .

Chyba pozostaje tylko pomiar kompresji :(

Jak przyłożysz dłoń, to w każdym silniku czuć podmuch, kwestia jak mocny,

Pomiar kompresji dotyczy szczelności pierścieni uszczelniających a nie olejowych,

10 godzin temu, derk napisał:

Jazda ok 90% miejska.

Twoim problemem jest jazda miejska na gazie a więc ;

   - krótkie odcinki jazdy,

   - częsty rozruch silnika,

   - co powoduje znaczne obniżenie lepkości oleju,

Polecam olej Valvoline Syn Power 0W40,  który posiada wysoki m/innymi ;

     - wskaźnik lepkości,

     - wysoką temperaturę zapłonu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!