Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamykanie / otwieranie bagażnika Megane II kombi (klapa bagażnika)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki problem z Megane II Hands Free 2004r. Przycisk zamykania auta (logo Reneult) który jest w klapie bagażnika nie działa a przycisk otwierania przy oświetleniu tablicy działa tylko gdy auto jest otwarte. Gdy auto jest zamknięte przycisk otwierania bagażnika nie działa (do tej pory działał) . Oba przyciski są sprawne, sprawdzałem miernikiem, kable od przycisku zamykania zwierałem nawet drutem, nie ma różnicy. Do przycisku w logo dochodzi napięcie ok 0.9V, nie wiem czy tak ma być, a kable od niego na łączeniu klapy i kabiny raczej są ok, wbijałem się igłami. Wskaźnik otwarcia klapy na zegarach pokazuje kiedy jest otwarta a kiedy nie. Czy możliwe że jakiś kabel jest walnięty na łączeniu kabiny i klapy i ma tu znaczenie (nie chce mi się ich kuć igłami) czy szukać gdzieś w R2 pod siedzeniem lub kierownicą? Może coś jeszcze ma znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naturalne, że po tylu latach te przewody łączące w harmonijce ulegają uszkodzeniom. Na zamek jest 12V. Przycisk zamykania i otwierania jest od siebie uzależniony. Po przesunięciu tej gumy łączącej zobaczysz jak to wygląda. Wszystkie kable należy wymienić na nowe, bo obecne oprócz spękanej izolacji mogą już przestawać łączyć. Wymiana przez wlutowane nowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jabrze za szybką odpowiedz. Kable w harmonijce nie maja spękanej izolacji, to że się przełamały w środku to już się z tym spotkałem. Tak jak pisałem wcześniej, wbiłem się igłami przed harmonijką i łączenie jest do obu przycisków  w klapie. Zapytam jeszcze raz, czy na wtyczce do przycisku w logo ma dochodzić napięcie 0,9V (tak mam teraz) czy 12V ? Zastanawiam się czy jest jakaś antena HF w klapie bagażnika? Może od niej kable są przełamane lub ona sama jest zepsuta? Czy jak chcę otworzyć klapę bagażnika to kartę musi wykryć antena z klapy czy może wystarczyć z drzwi ?

 

 

Sorry, poszedłem na gorąco sprawdziłem czy da się klapę otworzyć jak karta będzie przy przednich drzwiach. No i otworzyła się. Będę teraz szukał anteny w klapie i kabli od niej w harmonijce.

Edytowane przez ikss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena HF klapy bagażnika jest po wykładziną w bagażniku Zamocowana na środku tej belki, gdzie jest pompa paliwa. Antena bagażnika blokuje możliwość zamknięcia samochodu z pozostawioną kartą. Pracuje wspólnie z anteną czytnika.

Otwierasz bagażnik bez otwierania drzwi, czyli oddzielnie.

Drzwi otwierają również bagażnik.

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w megance 2 problem z zasilaniem w 12V zamka, po odblokowaniu centralnego. Wymieniony został zamek jak i przycisk na nowy. Wymienione wszystkie przewody w przelotce. I nadal lipa była. Sprawdzona kostka pod fotelem kierowcy. I okazało się, że jest jakiś problem w skrzynce komfortu. A zamek zrobiłem na szybko biorąc plus z zasilania lampki bagażnika. I tak od ponad roku działa. Obstawiam problem z którymś z czujników od systemu HF w twoim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik HF wykrywając kartę włącza przez uch zasilanie do zamka. Po zamknięciu z karty nie otworzysz klapy przy zbliżeniu się do zamka. Daje się otworzyć tylko po zamknięciu z przycisku w klamce lub bagażniku.  Wtedy jest podawane to 12V, lub po otwarciu z karty i nie ważne czy drzwi, czy też samego bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!