Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Samozapłon Megane IV 2020


emigrant_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dwa kilometry ode mnie na krajowej 65(trasa Białystok - Ełk), przy kościele zaplaliła się sama Meganka jakieś 2 tygodnie temu z 2020 roku, więc praktycznie fabrycznie nowy samochód z małym przebiegiem. Podskoczyłem wczoraj zobaczyć jak to wygląda a stoi samochód do tej pory na parkingu przy kościele. Kumpel jest strażakiem to był gasić ten samochód. Samochód jakiegoś przedstawiciela handlowego. Samochód tak szybko zaczął się palić, że gość nie zdążył zabrać swoich dokumentów, które gdzieś tam leżały w środku samochodu. Gość mówił, że zaczęło coś śmierdzieć z hamulców - to tylko domysły raczej. Zatrzymał się, wyszedł i buchnęło ogniem. Nie było mowy o jakieś gaśnicy, bo i tak by nic nie pomogła. Z tego co widać to chyba palił się od tyłu, bo trochę ocalało przedniego zderzaka. Nie jestem pewien, ale to chyba kombi i patrząc na wydech to chyba Intens lub coś bardziej lepszego. Samochód palił się w zastraszająco szybkim tempie. Podrzucam 2 fotki.  

 

 

IMG_0300.JPG

IMG_0299.JPG

Edytowane przez emigrant_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, emigrant_ napisał:

Mówisz o tym samochodzie, czy jakiś swój przypadek?

Po prostu chodzi o nowy czynnik w klimatyzacji. Pewnie chodziło szwagrowi o R1234YF. Z tego co czytałem to ma znacznie niższą temperaturę samozapłonu. Chciałem wspomnieć o Meśku na A2, ale Sylwek mnie uprzedził :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że jest bardzo łatwo palny, opary są śmiertelnie groźne. W razie pożaru nie gasić tylko uciekać.

Co do spalonego egzemplarza: może coś z hamulcami nie tak było i się rozgrzały do czerwoności a kierowca zignorował sygnały dymne- w końcu służbowe auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!