Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam pytanie o ilość czynnika w klimatyzacji na odgłosy typu przelewanie się wody, czy jakby płyty CD się ocierały o siebie.

Wiele osób już o tym pisało jak bardzo te odgłosy denerwują są słyszalne tylko w kabinie w okolicach wylotów środkowych.

Mój przypadek pewnie jest podobny a mianowicie klima działa wszystko OK tylko te odgłosy które słychać jak np staniesz na światłach, można zwariować.

Jak miałem gwarancję to atakowałem serwis chyba z osiem razy o to, oczywiście wszyscy udawali że nie wiedzą o co mi chodzi i że tak ma być.

Udało mi się doprowadzić chyba za szóstym razem podczas walki z serwisem do wymiany zaworu rozpreżnego (zaproponowali to, bo sami nie wiedzieli co zrobić), ale do końca nie jestem przekonany czy to zrobili.

Jakiś czas był spokój, ale tylko jakiś czas.

Czytając wątki na forum o odgłosach klimatyzacji chciałbym zapytać czy ilość czynnika powinna być 480 czy więcej i ile ewentuanie więcej można nabić żeby nie uszkodzić układu.

Rok temu dobiłem klimę po 3 latach i  jakiś czas był spokój czyli cicho, teraz znowu się zaczynają odgłosy, więc chce się wybrać na sprawdzenie ilości.

Ktoś opisując podobne problemy napisał że to taki urok i przynajmniej się wie że klima działa.

Czy ktoś z was pokonał ten problem ostatecznie a nie tylko na rok.

Czy dobicie klimy no wiem na 550 rozwiąże ten problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywa się to chyba zawór rozprężny, jeśli mnie pamięć nie myli. 3 lata temu jak pytałem to kosztował jakieś 360zł. Może go wymienić jeśli ci przeszkadza lub się przyzwyczaić. Zawór jest sprawny, niektóre mają dodatatkowo takie  dźwięki. Nie pokonałem tego dźwięku - przyzwyczaiłem się. Klima chłodzi bez problemów pomimo dźwięków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei niezależnie ile by było czynnika, bo dobijałem do 500g i było przepisowe 480g, a buczenie i inne takie dźwięki z klimy były słyszane. Chyba trzeba założyć że TTTM i głośniej puścić radio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe informacje

Byłem zmierzyć poziom czynnika, okazało się że jest go mało ok 165, dodatkowo udało się wykryć nieszczelność na złączu niskociśnieniowym na zaworze co udało się wymienić bez problemowo. Uzupełniono czynnik na 480 i odgłosy znikneły. Choć może jakiś minimalne ale bardzo minimalne czasami się zdarzają ale można powiedzieć że nic nie słychać. Myślę że ewentualne odgłosy to wina zaworu rozsprężnego ale to już taki jego urok i nie ma gwarancji że po wymianie będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!