Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rozbudowa systemu audio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Wymieniłem oryginalne głośniki na dwa zestawy Focal Music Drive 2.0 (najpierw przód, a później tył). Posiadam multimedia 8,7".

Chciałbym rozbudować system o subwoofer.

Czy ktoś robił takie coś ? Może ktoś ma dokumentację od tego radia, jakie ma wyjścia ?

W ASO mogą dołożyć subwoofer, ale tylko "nieoryginalny", nie ma opcji w cenniku rozbudowy o sam subwoofer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja modyfikowałem audio u siebie. Dodam, że mam wersję ZEN z radiem zwykłym. Generalnie jak kupiłem auto to fabryczny zestaw brzmiał fatalnie (radio tragicznie, a z USB czy BLUETOOTH co najwyżej miernie). Po wymianie samych głośników (przód i tył) na zestaw Focal Music Drive (16 cm dwudrożne) była spora poprawa.

Za jakiś czas udało mi się kupić okazyjnie zestaw Focal (6 głośników i subwoofer zintegrowany z zewnętrznym wzmacniaczem) i po wymianie na taki zestaw dopiero audio zaczęło grać nieźle. Nieźle to znaczy radio gra poprawnie, a USB i Bluetooth bardzo dobrze. Widzę, że niestety wąskim gardłem zestawu jest jakość samego radia, a tego już wymieniał nie będę. Chyba że razem z autem. Instalację subwofera i głośników zleciłem warsztatowi caraudio. Jest z tym sporo roboty, potrzeba rozebrać kawałek deski żeby dostać się do jednostki centralnej. Dobry warsztat ogarnie to w około 8-10h.

Słuchałem też kiedyś w salonie zestawu w MIV, który nazywał się Arkamys i ten już fabrycznie grał o wiele lepiej niż mój fabryczny. Nie wiem jak wygląda sytuacja z audio w obecnych modelach, ale widzę, że głośników nie ma już jako akcesoria fabryczne.

Mam tez Seata Leona z fabrycznym zestawem (nie najwyższy model) i on brzmi prawie tak samo dobrze jak ten w Megane po modyfikacjach.

 

Ten zestaw z Subem to podobny do tego jak w załączonym linku tylko ja miałem 8 głośników. https://www.ebay.pl/itm/Kit-haut-parleur-specifique-Renault-Focal-music-premium-IFR-A165-4-1-7711578133-/273570537224

 

Taki subwofry widziałem też oddzielnie, focal, ale też i innych producentów. Poszukaj w sklepach internetowych i na alle. Zaletą zestawu Focal jest to, że ma komplet kabli ze złączami i nic nie potrzeba sztukować tylko podpina się pod fabryczną instalację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!