Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odtwarzacz multimedialny - MEGANE III


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem:

https://pl.aliexpress.com/item/4001159422638.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.7edb7a54tS0qyI&algo_pvid=708d6ddb-5402-40e8-b752-56ab40b17440&algo_expid=708d6ddb-5402-40e8-b752-56ab40b17440-4&btsid=0b0a050115959191754944697e87d9&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Ewentualnie wersja 2GB 32GB. Bo tańsza - generalnie do słuchania muzyki radia oraz do nawigacji. Grać ani filmów oglądać raczej nie będę.

 

Nie wiem tylko czy to będzie działać u mnie, i jak to jest z obsługą radia fabrycznego oraz pilota koło kierownicy ? Bo są zestawy z wyświetlaczem oraz radiem a ten zestaw ma sam wyświetlacz - czyli radio będzie bezużyteczne czy jak ? Czy ktoś coś takiego próbował w Megane 3 PHI ?

 

IMG_20191224_070602.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu dwie rzeczy , teraz z alliexpress paczki idą do 80 dni roboczych zima nadejdzie szybciej :)

z tego wyświetlacza to jak z telefonu będziesz miał dźwięk w głośnikach bo co ma je napędzić ? w ori radiu masz jeszcze jakaś tam końcówkę mocy a w plastikowym pudełku więcej powietrza niż układu scalonego. 

przeszukaj forum były już takie tematy tylko w zestawie z radiem i chyba lepiej jak już się bawić w chiński zestaw to chociaż z czymś co jakoś pogra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie o tych paczkach czytałeś, albo gdzie zamawiałeś. Na przełomie maj-czerwiec-lipiec robiłem kilkanaście zakupów na Alii. Czas dostarczenia paczek od momentu zakupu to 15 do 18 dni, z czego paczki w drodze były średnio 13 dni.

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Refild napisał:

od razu dwie rzeczy , teraz z alliexpress paczki idą do 80 dni roboczych zima nadejdzie szybciej :)

z tego wyświetlacza to jak z telefonu będziesz miał dźwięk w głośnikach bo co ma je napędzić ? w ori radiu masz jeszcze jakaś tam końcówkę mocy a w plastikowym pudełku więcej powietrza niż układu scalonego. 

przeszukaj forum były już takie tematy tylko w zestawie z radiem i chyba lepiej jak już się bawić w chiński zestaw to chociaż z czymś co jakoś pogra.

 

W Megane III na zwykłym zestawie powiem ci że i tak szału nie ma - wszystko gra fatalnie - pytanie czy będzie jeszcze gorzej czy tak samo ?

Wystarczy mi ze będzie grało tak samo - nie zamierzam pakować w auto super nagłośnienia :) wystarczy ze gra radio, mp3 i tyle.

 

ps. w zestawach z radiem nie podoba mi się wygląd tego maskowania monitora - ten zestaw co w linku wygląda schludniej.

 

Najważniejsze pytania:

1. jak wygląda po podłączeniu tego sterowanie fabrycznym radiem ? jest czy nie ma w ogóle ? czy tylko dotyk na ekranie

2. Czy da się sterować pilotem koło kierownicy ? czy tylko dotyk na ekranie

3. Czy znacznie pogorszy się dźwięk od i tak fatalnego w oryginale na standardowym zestawie. (nie BOSE - JAK NA ZDJĘCIU)

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie podłączasz tego do fabrycznego radia, są zestawy do kupienia od razu z dolna półką z przyciskami i to wsadzasz w miejsce radia.

2. i tak i nie możesz próbować podłączać się pod piny KEY 1 i KEY 2 ale możne być potrzebny moduł dodatkowy (dużo zabawi i może się nie udać).

3. grać powinno na poziomie bez w "miarę" mam podobny wynalazek w innym aucie i jak się nie zrobi na maxa to jest akceptowalnie.

  - to siedzi w radiu https://www.st.com/en/automotive-infotainment-and-telematics/tda7851a.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2020 o 15:32, vvr0n4 napisał:

1. nie podłączasz tego do fabrycznego radia, są zestawy do kupienia od razu z dolna półką z przyciskami i to wsadzasz w miejsce radia.

2. i tak i nie możesz próbować podłączać się pod piny KEY 1 i KEY 2 ale możne być potrzebny moduł dodatkowy (dużo zabawi i może się nie udać).

3. grać powinno na poziomie bez w "miarę" mam podobny wynalazek w innym aucie i jak się nie zrobi na maxa to jest akceptowalnie.

  - to siedzi w radiu https://www.st.com/en/automotive-infotainment-and-telematics/tda7851a.html

 

Widziałem te zestawy z radiem od razu - ale nie podoba mi się tek kaptur obudowy wyświetlacza -- w tej wersji jest to ładniejsze.

Musze się zastanowić bo mam to klasyczne radio z którego odchodzi farba z całego - na razie widzę bąbel tylko na włączniku - z czasem trzeba będzie to wymienić ale nie idzie kupić tego fabrycznego radia bez odprysków farby !

 

Zastanawiam się tez nad zmiana na fabryczne inne ale jak patrze to nie wiem które będą działały. Są wersje z navi i bez srebrne zamiast czarnego jak moje.

 

PS. rozumiem że zestawy multimedialne w zestawie z radiem działają bez zarzutu ? Nie ma problemów z podłączeniem i sterowaniem z kierownicy ?

 

Poleci ktoś jakiś dobry zestaw z Aliexpress już niech będzie z tym dodatkowym radiem np:

https://pl.aliexpress.com/item/4001259893292.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.365f18e1hl0Svj&algo_pvid=73b2d76d-778c-4f4b-b545-4ce9ff47a56f&algo_expid=73b2d76d-778c-4f4b-b545-4ce9ff47a56f-31&btsid=0b0a0ac215960882867646717ebcdd&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

Wersja PX6 - 6 rdzeni 4GB 64GB z DSP.

Czy aby zegarek na wyświetlaczu się sam aktualizował to potrzeba RDS w radiu ?

Ewentualnie jakiś inny fajny zestaw co będzie w pełni działał z manetka kierownicy ?

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwójne zestawy tez będą raczej problematyczne jeżeli chodzi o podłączenie sterowania z kierownicy. Bo to w sumie jest takie samo radio tylko rozbite na dwa urządzenia. 

Jeżeli chodzi o synchronizacje czasu to raczej odbywa się to przez internet ( urządzenie z androidem ).

Do takiego zestawu dochodzi jedno ale... Jeżeli chcesz ze by radio śmigało w pełni swoich możliwości musi być podłączone do internetu. 

I fajnie by było od razu zakupić 2 kamery i  je zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie jestem w trakcie instalacji i męki z tym radiem które zonee chce kupić. Gra 2 razy lepiej niż fabryczne. Kupiłem najbogatszą wersję 4G Lte i 2/32 GB pamięci. Kłopot w tym że wtyczka która idzie do oryginalnego wyświetlacza nie pasowała do wtyczki od nowego radia. Musiałem wyciąć plastyk z przodu tak aby piny wystawały ( są to wtyczki 24 pin). Po odpaleniu z kluczyka zapala się info aby sprawdzić poduszkę pasażera i że jest ona wyłączona. Po podpięciu starego ( oryginalnego wyświetlacza komunikat znika). Od kilku dni jestem w kontakcie z chińczykami i wysłali mi plik do aktualizacji "adaptera" canbus. Tyle że nie jest to takie proste a ich angielski jest jaki jest. Ma ktoś pomysł albo już to przerabiał?? Sterowanie z kierownicy działa po części nie wszystkie przyciski. Zmiana modelu samochodu w ustawieniach protokołu sterowania (canbus) nie wiele pomaga. U2d785e84061b401696c77515b7a9cc1cf.thumb.jpg.0d97dfc4e0d8d23624ff12e6daf662e2.jpg

U6e35ad7dae684e2281508c54de06eaa5f.jpg

U287e5652599f4b60a29940eeeb4a2344H.jpg

A to instrukcja jak zaktualizować canbus-a. Jest ktoś w stanie po ludzku wytłumaczyć jak ten plik zgrać do docelowego folderu na urządzeniu???? Nie jestem Chuck Norris qrde :)

 

 

1.先用U盘拷贝好升级文件, 协议盒(Canbus)的升级文件为.iap后缀文件, 在其前面要添加canupdate。 将U盘插入改装主机把修改好名字的升级文件拷贝到主机自带存储器的根目录
1. Copy the upgrade file with U disk first, The upgrade file of the Canbus is the. iap suffix file, Add canupdate before it. Insert the U disk into the modified host and copy the modified name upgrade file to the root directory of the host's own memory.
Alibaba Translation
 
 
2.在主机界面找到设置-工厂设置-协议升级和卸载
2. On the host page, find settings-factory settings-protocol upgrade and uninstall
Alibaba Translation
 
 
3.找到协议盒(Canbus)升级, 点“协议公司选择”-“尚摄”, 然后点击“升级”。
3. Find the protocol box (Canbus) upgrade, Click "agreement company selection"-"Shang photography", Then click upgrade ".
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@technics

Wychodzi na to, że plik z aktualizacją ten .iap musisz wrzucić do głownego katalogu radia. Po prostu skopiować z karty/pendrive.

 

Natomiast czy root directory to po prostu pamięć na dane, ciężko się po tej majfriendowej instrukcji domyślić (tak jak w smartfonie z androidem, pamięć wewnętrzna lub karta sd, jeżeli ów kartę posiadamy. Wydaje mi się tak, więc zrzuć plik na pamięć wewnętrzną radia i dobierz się do: find settings-factory settings-protocol upgrade and uninstall (czyli wyklikaj to z ustawień) i zobacz, czy możesz z palca znaleźć ten plik.

Edytowane przez defix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano zrobiłem aktualizacje ale nic się nie zmieniło. Jest tak jak było. Coś jest nie tak z przewodami do canbus bo znalazłem rosyjskie filmiki na YouTube że trzeba pokombinować i może się udać. Na razie brak czasu może za kilka dni. Zauważyłem że gdy wyświetlacz oryginalny radia jest odpięty i tak się poduszka świeci. Musi być tam moduł który wysyła sygnał zresztą jest ikona przecież włączonej poduszki na tymże wyświetlaczu. Dlatego mi zależy aby znaleźć które piny są odpowiednie i dotyczą w.w problemu.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy są w tych kostkach takie różnice w autach z różnych rynków (wiadomo, że chińczycy z czegoś skopiowali), czy po prostu tak na odwal się to robią.

 

@technics jak rozumiem masz wersję bez radia, czyli sam wyświetlacz? Też się nad tym myślę, nie straszy tak wyglądem, o ile rzeźba z kostkami mnie nie przeraża to te błędy poduszki już zniechęcają :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już jeden temat co do androidowego radia. W pierwszych postach jest podany namiar na sklep na Aliexpress, z którego radia kupiło kilka osób i poza rozgryzieniem co do czego połączyć nikt nie miał problemów z łączeniem wtyczek - wszystko do siebie pasowało. Sam radio montowałem może dwie godziny, wliczając w to ciągnięcie kabla do kamery cofania przez całe auto.

O ile rozumiem, że ktoś może próbować czegoś innego bo chce kupić radio w Polsce, to szukającym nowych wynalazków na Ali nie mogę się nadziwić. Macie namiar na coś pewnego to szukacie innej wersji sami i później afera bo coś nie pasuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd poduszki oznacz iż nie widzi rezystancji wyświetlacza od pasów i wyłączonej poduszki

Aktualizacja oprogramowania nic nie da - albo mają skopane okablowanie albo źle dobrana rezystancja

Czy na twoim radiu są kontroli od nie zapiętych pasów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!