Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem niedawno samochód i mam do was pytanie ponieważ jest to mój pierwszy francuz i nie wiem czy mam się czymś takim martwić czy te auta tak po prostu maja  i muszę się przyzwyczaić, otóż podczas jazdy i skrętów kierownicą czuć jakby skoki kierownicy bądź kół. Jest to baaardzo słabo wyczuwalne ale czuć. kierownica zachowuje się trochę jakby była prowadzona po jakiś prowadnicach i szybko się prostuje, nie skręca tak idealnie gładko. Ciężko to opisać. Dodam że poza tym auto trzyma tor jazdy, nie znosi go, nie słychać żadnych stuków, a sama kierownica nie ma dosłownie żadnych drgań podczas jazdy. tylko wtedy jak przyjdzie mi skręcać ( też nie drga ale czuć takie skoki czegoś) No i moje pytanie czy mam jechać do mechanika czy kwestia przyzwyczajenia się do układu bo wcześniejsze moje samochody miały wspomaganie na pompie i ta kierownica jednak sobie drgała tam, a tu kierownica kompletnie nie ma drgań i możne dlatego podczas skrętów dochodzi opór kół itd i to mnie tak denerwuje.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić można w dwie osoby. Jedna kręci na postoju przy zapalonym silniku kierownicą, a druga dotykając delikatnie sprężynę amortyzatora w połowie jej wysokości sprawdza, czy nie są wyczuwalne drgania. Jeśli tak, to winne są łożyska. Nie są one drogie, ale sama wymiana trochę kosztuje, bo pracy jest tyle, ile przy wymianie amortyzatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest coś nie tak nawet z jednym łożyskiem to od razu się wyczuwa. Niestety wymienić trzeba obydwa.

Z tego co piszesz to również zbieżność lub stan opon może mieć na to wpływ.

Jak dla mnie ta kierownica pracuje zbyt miękko dla dużych prędkości przy idealnym ustawieniu. Układy z zasilanie z pompy hydro lub mieszanym są przyjemniejsze w prowadzeniu z wyjątkiem elektrycznych o zmiennym wspomaganiu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!