Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup GTline w Grandtour.


wallygraf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie do znawców i posiadaczy Megane III w GTline.

Szukam ładnego GTline w Grandtour w benzynie.

Mam Megane II 1.6 Grandtour 2007 w LPG i MIII hatchback 1,6 2010 bez LPG.

Chciałbym teraz coś "mocniejszego" od tego co mam i nadającego się do LPG.

Poszukuję najbardziej 2.0Tce, ale one w PL mają ceny powyżej 30tyś PLN za 9-10 letnie auto :-(

Mam rodzinę w DE i w pobliżu ich miejsca zamieszkania pojawiają się benzyniaki w GTline ale tylko 1.4Tce albo nowsze 1.2Tce.

Mam dwa pytania, czy GTline jest lepiej wyciszony do zwykłego MIII  (tak powiedziano mi w serwisie Renault) i ile "lepiej jeździ" się 1.4Tce w porównaniu do 1.6 110km?

Mam dwa 1.6 i nie są to "demony prędkości".

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.4 tce choruje na upg ale silnik fajny elastyczny dobrze zgrany ze skrzynią biegów manual 6 do log nadaje się klimaty gazownik na dobrych podzespołach zrobi to i chip na 156hp wyjdzie i będzie to jeździło grunt to trzeba dobrze zbadać ten silnik przed zakupem tester obecności szkodników w płynie chłodniczym jak sprzegielko bierze czy właściciel nie katował i czy nie robił tego na zimnym bądź nie przegrzał w korkach on ok 9 ł gazu w zależności od 10 do 12 l ale i w trasie na 44ł idzie zrobić 500km nie jeżdżąc jak dziadek.

Wiem bo miałem sprzedałem na rzecz lali e g5 2.0 t 204 różnica kolosalna .

Jeżeli chodzi o 2.0 tce w M3 to właśnie ten sam silnik co w lali tylko nieco inne turbo wtryski i mapka ale niestety w Polsce GT line są przytulane ciężko mieć ładny egzemplarz a i cena 30tys to w miarę tanio jak zadbane ale zerkałem na oto Moto to nie ma a w de nie znajdziesz w tych pieniążkach wiem bo szukałem prawdziwy GT line z lat produkcji  2012 do 2015 może nawet kwotowo dojść do 11tys euro 

Powodzenia jak coś o 1.4 tce to pisz 3lata jeździłem zrobiłem bez problemowo 45tyś km i sprzedałem tylko z powodu zmiany auta na większe i ciągle gdzie z tyłu głowy ta bolączką upg że nie znasz dnia ani godziny

Sorry za znaki ale pisze na szybko w pracy z telefonu poprawie jak wrócę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być porównywalnie do Laguny III 2.0T w automacie. Taką ma teść i fajnie się tym jeździ :-) 

Dlatego napisałem o wyciszeniu, bo miedzy moimi MII i MIII a Laguną jest przepaść. W Megankach powyżej 120km/h silnik wyje jak oszalały :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT line czyni z Megane zupełnie inne auto, dużo lepsze (zawieszenie, układ kierowniczy, fotele, wygląd). Do stylistyki ograniczyli zmiany od ph3 i MIV. Co do wyciszenia to każda wysoka wersja ma lepsze od podstawy, GT line w standardzie wychodziły z przednią szybą akustyczną. 2.0 dostępny tylko w GT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Refild napisał:

Powodzenia jak coś o 1.4 tce to pisz 3lata jeździłem zrobiłem bez problemowo 45tyś km i sprzedałem ,

 - tylko z powodu zmiany auta na większe,

 - i ciągle gdzie z tyłu głowy ta bolączką upg, że nie znasz dnia ani godziny

Warto ;

    - zamontować czujnik poziomu płynu chłodzącego,

    - szczególnie zimą -  nie dawać ostro po garach przy starcie,

    - chłodzić turbinę po jeździe,

    - stosować markowy olej i wymieniać co ok;10.000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!