Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik ciśnienia oleju-zmiana wartości obrotów przy których jest aktywny


Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo czujnik ciśnienia oleju pokazuje swój stan dopiero gdy silnik osiągnie w zależności od modelu od 1600-2000 obr/min. Na biegu jałowym nie jest brany pod uwagę. W SC III ta wartość wynosi 1600 obr/min. Programem Pyren można ustawić dowolne obroty przy których będzie odczytywany jego stan i przekazywany do tablicy wskaźników. Parametr ten w SC III zmienia się w module UPC. Po połączeniu się z ecu UPC należy uruchomić ostatnie polecenie DDT: DDT screens. W otwartym oknie uruchomić ostatnie polecenie ddt_all_commands. Z rozwiniętej listy wybrać Read config. Po prawej stronie w ostatnim oknie na samym dole wpisać odpowiednią wartość np. 800. Zapisać klikając na Write wcześniej przechodząc w tryb "ekspert" dostępny u góry okna w menu "Settings". By UPC (USM) zastosowało się do nowych ustawień koniecznie należy odłączyć na chwilę akumulator. Moduł się zresetuje i od tej pory czujnik jest aktywny już od obrotów biegu jałowego. Nie można ustawić zbyt niskiej wartości ponieważ podczas rozruchu silnika aktywny czujnik uruchomi kontrolkę ciśnienia oleju i piszczyk w tablicy wskaźników. 

 

UPC.thumb.jpg.dda39cea2a74d6d3582206c266fbba2a.jpg 13.thumb.JPG.84a31fb80089a54d4fb277fae1f97737.JPG obroty.thumb.jpg.d59fd16fdf6cd0f72edc8b4d024e8278.jpg

 

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zmusiłem się do uruchomienia pyren. I chciałem przestawić wartość obrotów. Niestety pomimo trybu expert i write wartość po kolejnym odczytaniu wraca do wartości 1600. Pomysły propozycje sugestie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i dobrze, że Ci nie weszło. :D Przyszły przymrozki i u mnie po uruchomieniu silnika przez 1-2 sek. świeciła kontrolka ciśnienia oleju i komunikat ryzyko awarii silnika. Ustawiłem z powrotem na fabryczne 1600. Też miałem problem z tym ustawieniem ale za drugim czy trzecim razem poszło. W drugą stronę podobnie. Myślę, że jak już ustawiać to na minimum 1000. Spece z Renault wiedzą co robić :rolleyes:. W starszych wersjach świeciła sama kontrolka i to nie przeszkadzało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!