Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję informacji jaki hak można zamontować do wersji GT w kombi rok 2011. Przeglądając allegro, trafiłem na kilka aukcji, gdzie jest napisane że nie pasują do wersji GT i RS. Dodatkowo, w moim dowodzie rejestracyjnym był wpis o wcześniejszym zamontowaniu haka i w późniejszym czasie o jego anulacji. 

Edytowane przez henek14
dopisanie kombi w nagłówku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • henek14 zmienił(a) tytuł na hak do megane 3 gt kombi

Nie wiem jak jest z dopasowaniem, ale kiedyś pytałem w znanym mi warsztacie ( mam dokładnie też mam GT-LINE Grandtour z 2011) to krzyknęli mi koło 1000 pln za hak z montażem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według ASO we Wrocku - (teraz nie pamiętam które, bo są 2) jak najbardziej instalują haki do wersji GT kombi. Montaż około 4h. Poniżej koszta:

Hak ASO (ceny netto):
Automatyczny (mechanizm wypięcia haka) - 1198zł

lub 
Manualny (mechanizm wypięcia haka) - 739zł 


Wiązka 7PIN - 387zł 

lub
Wiązka 13PIN - 430zł


Zestaw montażowy haka - 81zł

Montaż - 950zł

 

Inna sprawa czy się akceptuje ceny ale wedle źródła jakim jest ASO hak można montować. Na potwierdzenie tego widziałem też krążące po ulicach Wrocławia niebieskie GT-Line kombi z hakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za odpowiedź. Tylko teraz pytanie czy tył GT-line a samo GT to jest to samo? 

Może jest jakiś użytkownik wersji GT, który posiada hak? ?

Edytowane przez henek14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zamontowałem hak do Meganki 3 Grandtour GT rocznik 2010. Mam zamontowanę wersję z pionowo demontowalnym hakiem - dzięki temu po demontażu w sumie nie widać, że ma się hak - jedyne co odstaje od dołu tu "ucho" na linkę przyczepy, same gniazdo wiązki również jest ruchomym elementem i można je schować pod zderzak. 

 

Zdecydowałem się na hak Witter RN99Q - na anglojęzycznych stronach można znaleźć informację, że pasuje do wersji do wersji zwykłych jak i GT - w polskich sklepach uparcie twierdzili, że nie pasuje i nie ma rozwiązania pasującego do wersji GT;).

Montaż przeprowadzałem w ASO Renault w Długołęce i tam zakupilem oryginalną wiązkę 13-PIN o kodzie 8201406801. Sam montaż haka ponoć stanowił wyzwanie, możliwość wpinania/wypiniania haka ad-hoc - poezja:)

 

Poniżej dla uproszeczenia zbiór kosztów i części:

Hak Witter RN99Q - 1125zł - portal aukcyjny

Wiązka 13-PIN 8201406801 - 500zł - ASO

Montaż w ASO - 760zł

 

Wiem, że zapłaciłem dużo ale mam satysfakcję, że udało mi się znaleźć rozwiązanie nie szpecące wersji GT, demotnowalne i zamontowane przez fachowców znających elektrykę. Możliwości instalacji haka weryfikowałem z Mistrzem z ASO - porównywaliśmy organoleptycznie wersję "cywilną" z moją GT. Aby wpasować hak musieli na pewnym odcinku podciąć krawędź "dyfuzora" z Wersji GT na okolo 5mm - z zewnątrz tego nie widać, trzeba się położyć pod autem.

 

*Dodatkowo pasującym hakiem dla osób chcących przyoszczędzić. ale nadal mieć hak demontowalny (tyle, że horyzontalnie czyli bardziej widoczny - miejsce wpinania zawsze będzie widoczne pod autem) - hak 7711423036 (kod Renault - niedostępny już jako oryginał ale da się po nim znaleźć w internecie zamienniki).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzeję temat - czy montował ktoś hak do M3 kombi GT inny niż wyżej wymieniony? Nigdzie nie mogę znaleźć konkretnych przykładów.

 

Sam zastanawiam się nad hakiem z poniższego linka, wygląda na dość mocno wygięty, a tym samym omijający zderzak, dzięki czemu wydaje się, że nie trzeba ciąć dyfuzora:

https://allegro.pl/oferta/automat-hak-holowniczy-renault-megane-3-iii-kombi-13587578045

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pytałem sprzedającego, mi odpisali że ten hak(Brink 559300) nie pasuje do GT.  Ten model wymieniony wyżej Witter RN99Q  jest słabo dostępny (ja nie znalazłem sklepu w którym by go mieli). 

Ma ktoś jakieś info jaki inny hak pasuje do GT (najlepiej wypinany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!