Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Recommended Posts

Witam, poszukuję informacji jaki hak można zamontować do wersji GT w kombi rok 2011. Przeglądając allegro, trafiłem na kilka aukcji, gdzie jest napisane że nie pasują do wersji GT i RS. Dodatkowo, w moim dowodzie rejestracyjnym był wpis o wcześniejszym zamontowaniu haka i w późniejszym czasie o jego anulacji. 

Edytowane przez henek14
dopisanie kombi w nagłówku
  • henek14 zmienił tytuł na hak do megane 3 gt kombi

Nie wiem jak jest z dopasowaniem, ale kiedyś pytałem w znanym mi warsztacie ( mam dokładnie też mam GT-LINE Grandtour z 2011) to krzyknęli mi koło 1000 pln za hak z montażem. 

Według ASO we Wrocku - (teraz nie pamiętam które, bo są 2) jak najbardziej instalują haki do wersji GT kombi. Montaż około 4h. Poniżej koszta:

Hak ASO (ceny netto):
Automatyczny (mechanizm wypięcia haka) - 1198zł

lub 
Manualny (mechanizm wypięcia haka) - 739zł 

Wiązka 7PIN - 387zł 

lub
Wiązka 13PIN - 430zł

Zestaw montażowy haka - 81zł

Montaż - 950zł

Inna sprawa czy się akceptuje ceny ale wedle źródła jakim jest ASO hak można montować. Na potwierdzenie tego widziałem też krążące po ulicach Wrocławia niebieskie GT-Line kombi z hakiem.

Super, dzięki za odpowiedź. Tylko teraz pytanie czy tył GT-line a samo GT to jest to samo? 

Może jest jakiś użytkownik wersji GT, który posiada hak? 🙂

Edytowane przez henek14
  • 5 miesięcy temu...

Zamontowałem hak do Meganki 3 Grandtour GT rocznik 2010. Mam zamontowanę wersję z pionowo demontowalnym hakiem - dzięki temu po demontażu w sumie nie widać, że ma się hak - jedyne co odstaje od dołu tu "ucho" na linkę przyczepy, same gniazdo wiązki również jest ruchomym elementem i można je schować pod zderzak. 

Zdecydowałem się na hak Witter RN99Q - na anglojęzycznych stronach można znaleźć informację, że pasuje do wersji do wersji zwykłych jak i GT - w polskich sklepach uparcie twierdzili, że nie pasuje i nie ma rozwiązania pasującego do wersji GT;).

Montaż przeprowadzałem w ASO Renault w Długołęce i tam zakupilem oryginalną wiązkę 13-PIN o kodzie 8201406801. Sam montaż haka ponoć stanowił wyzwanie, możliwość wpinania/wypiniania haka ad-hoc - poezja:)

Poniżej dla uproszeczenia zbiór kosztów i części:

Hak Witter RN99Q - 1125zł - portal aukcyjny

Wiązka 13-PIN 8201406801 - 500zł - ASO

Montaż w ASO - 760zł

Wiem, że zapłaciłem dużo ale mam satysfakcję, że udało mi się znaleźć rozwiązanie nie szpecące wersji GT, demotnowalne i zamontowane przez fachowców znających elektrykę. Możliwości instalacji haka weryfikowałem z Mistrzem z ASO - porównywaliśmy organoleptycznie wersję "cywilną" z moją GT. Aby wpasować hak musieli na pewnym odcinku podciąć krawędź "dyfuzora" z Wersji GT na okolo 5mm - z zewnątrz tego nie widać, trzeba się położyć pod autem.

*Dodatkowo pasującym hakiem dla osób chcących przyoszczędzić. ale nadal mieć hak demontowalny (tyle, że horyzontalnie czyli bardziej widoczny - miejsce wpinania zawsze będzie widoczne pod autem) - hak 7711423036 (kod Renault - niedostępny już jako oryginał ale da się po nim znaleźć w internecie zamienniki).