Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyłącznik akumulatora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem drugiej Megany 2 z tym samym problemem, który występuje tylko zimą (przynajmniej nie kojarzą, aby latem ten problem się zdarzył). Chodzi o problem z "niedziałającym" radiem po odpaleniu (z reguły po dłuższym postoju) i ciągle świecącym wyświetlaczem z godziną (nawet po zamknięciu auta). Wiem, że wystarczy dosłownie na sekundę odpiąć i podpiąć aku, ale już nakrętka od plusa jest dosyć zjechana. Wiem, że najtańszą opcją byłaby zmiana nakrętki, a teoretycznie najlepszą zmiana klem/klemy. Mam troszkę inny pomysł, lecz nie wiem czy ktoś już coś z tym kombinował i wie, jaka będzie najlepszym wyborem. Mianowicie chodzi mi o wyłącznik akumulatora (hebel lub na pilota). Pytam, ponieważ w Meganie są dosyć nietypowe klemy (a przynajmniej tak mi się wydaje) i nie wiem co można by tam zamontować, aby wszystko działało jak powinno.

 

Dodam na koniec. Akumulator roczny (77Ah 760A), w pełni sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka opcja to zawsze przeszkoda. Jest to miejsce dodatkowego spadku napięcia. Twój prąd rozruchowy wynosi ponad 250A. Prędzej 0k 55A pobierają świece żarowe przed dokonaniem rozruchu. W tym czasie napięcie na akumulatorze w bieżących temperaturach spada do 10V  (przy kręceniu). Jeśli akumulator jest dobry i na bieżąco doładowywany w czasie jazdy, trzeba wyczyścić z tlenków wszystkie połączenia galwaniczne pod maską dla plusa i minusa. W ten sposób wyeliminujesz problemy wieszania się radia/wyświetlacza, a polepszysz parametry eksploatacyjne całej instalacji, w tym również ładowanie akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!