Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gaśnie po odpaleniu. Megane 2 14/16v


TomaszTuralski13

Rekomendowane odpowiedzi

Tak po obu stronach przepustnicy. Wyglądają na cale,brak pęknięć czy choćby rys. Też się zastanawiałem czy nie owinąć taśma na chwilę,wcisnąć przepustnice i poskładać wszystko,wtedy by pokazało czy tu tkwi problem ,czyli ta uszczelka. A nie zrobiłem tego tylko dlatego że przy pierwszym demontażu wszystko schodziło tak jak przy ostatnim montażu. Mówię ci kolego bez podpinki do kompa chyba nic nie wymyślimy.

Tak wyglądała moja przepustnica przed i po.

 

IMG_20210123_150216.jpg IMG_20210123_162801.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomaszTuralski13 napisał:

Mówię ci kolego bez podpinki do kompa chyba nic nie wymyślimy.

Podejrzewając przepustnicę możesz włączyć zapłon (start bez sprzęgła) i sprawdzić ile luzu ma do ogranicznika (różnicę w położeniu zerowym i biegu jałowego - powinna być niewielka).

Obroty wzrosną, jeśli nieszczelne jest połączenie przepustnicy i zaworu pochłaniania oparów paliwa, oraz kolektora i układu wspomagania hamulca. Obydwie rzeczy utrudniają rozruch silnika.

Mając dostęp do interfejsu od tego należy zacząć, ale oprócz błędów trzeba znać silnik i umieć interpretować jego odczyty.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie koledzy. Bardzo dziękuję za wszystkie wskazówki,byłem na adaptacji,wyzerowalismy błędy i nic nie pomogło,pojechałem do "mam auto" Rypin,i od ręki założyłem nową znaczy drugą przepustnicę,panowie jak ręką odjął. Hula jak nowa,900 obroty,czy ciepły czy zimny. Zastanawiam się tylko czemu ta moja tak zwariowała po wyjęciu i czyszczeniu! Teraz spryskiwacze,będę pisał jak przebiegła naprawa,bardzo dziękuję jabrze za pomoc.pozdrawiam i do kolejnego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, TomaszTuralski13 napisał:

pojechałem do "mam auto" Rypin,i od ręki założyłem nową znaczy drugą przepustnicę,panowie jak ręką odjął.

Jesteś szczęśliwcem bo to doskonałe miejsce na zakupy. Mam tam daleko, ale kupiłem u nich wiele części i wszystkie dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!