Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gaśnie po odpaleniu. Megane 2 14/16v


TomaszTuralski13

Rekomendowane odpowiedzi

Przepustnica do czyszczenia. Może być nieszczelny układ dolotowy (za przepustnicą -  Map sensor musi być sztywny).

Być może zapowietrzony układ chłodzenia lub uszkodzony czujnik płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik przekaźnika spryskiwacza jest wspólny z radiem ( w kabinie 15A) Pompa spryskiwacza jest dwukierunkowa tzn przód i tył przez zmianę polaryzacji. Być może zamarzł płyn spryskiwacza lub nie łączy przy pompce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z płynem wszystko jest ok,radio też działa więc pozostaje dotarcie do pompki. Bardzo dziękuję za pomoc. Muszę więcej poświęcić czasu temu autu,bo żona tylko wsiada i jedzie jak nie jedzie dopiero zgłasza problem. Dziś zauważyłem że po zgaszeniu silnika wyjęciu karty nawiew dalej chodzi i radio,czeka mnie sporo roboty,chyba kupię jej rower.he.pozdrawiam i bardzo dziękuję. Napewno opiszę postępy w naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak nie zwróciłem na to uwagi , faktycznie bo i światła gasną. Wielkie dzięki.

 

Faktycznie, dziś sprawdziłem i po wyjęciu karty i otwarciu drzwi wszystko gaśnie. W weekend zabiorę się za czyszczenie przepustnicy i spryskiwacze, podobno styki siadają na kostce przy pomoce, zobaczymy. Dam znać co udało się zrobić i jakie to dało efekty. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj jabrze, wyjąłem przepustnice, wyczyściłem i zamontowałem. Chyba odwaliłem numer bo nie odłączyłem Aku. Teraz obroty oscylują w granicach 2 do 2,5 tysiaca!. Wyczytałem że trzeba wypiąć akumulator i zrobić adaptacje przepustnicy,wszystko co znalazłem to na kluczyk jest. Albo piszą aby wyczyścić krokowy którego nie mam. Jak to zrobić bez kompa,jest jakaś szansa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy założone zostały wszystkie wężyki? Wygląda na nieszczelności dolotu.

Adaptacja wykona się sama. Po rozgrzaniu silnika pozostawić na biegu jałowym. W serwisówce piszą, żeby rozpędzić do 4000 silnik podczas jazdy chyba na 4 biegu i pościć gaz. Z ponownym wciśnięciem zaczekać aż obroty obniża się na tyle nisko aby silnik sam uchylił przepustnicę aby utrzymać obroty. I tak 3 razy. Ale nie wiem czy to działa. Ja zawsze czekałem, w sensie jeździłem i zrobiła się sama.

W 1.4 zużywają się oringi na przepustnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężyki wszystkie założone. Tak w ogóle to tylko jeden od góry do przepustnicy, nic więcej tam nie widać,

Pozostawić go na tych wysokich obrotach aż się rozgrzeje?

 

16 godzin temu, TomaszTuralski13 napisał:

Wężyki wszystkie założone,a tak w ogóle to tylko jeden od góry do przepustnicy,nic więcej tam nie widać,to pozostawić go na tych wysokich obrotach aż się rozgrzeje?

 

No cóż rozebrałem wszystko od nowa,i utrzymuje się pomiędzy 2 a 2,5 tyś obrotów. Odpisałem Aku i to samo. Bez kompa nie dojdę ad czego zwariował. Jutro kolegą go podepnie i zobaczymy. Jak mam elektroniczna bez linki przepustnice to talerz w środku powinien minimalnie być uchylony prawda? Do wolnych obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Gaśnie po odpaleniu. Megane 2 14/16v

Nie mam, właśnie tak się zachowuje jakby nie był szczelny,ale zdemontowalem od nowa wszystko i nie zauważyłem rządnych pęknięć czy coś takiego. A kołnierz przepustnicy wchodzi w kolektor dolotowy dosyć swobodnie czyli bez mocnego wciskania ale tak też wyszedł gdy go rozbierałem pierwszy raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!