Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

225/45R18 w Megane III coupe


renpol

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Meg na kołach 225/45R18.   Zwróciłem uwagę, że opona wychodzi ciut poza obrys auta. Do tego modelu chyba powinny być 17tki.

Auto na tych kołach jest trochę jak taczka. Ktoś z was bardziej doświadczonych z tym autem jeździł tym autem na takich oponach? albo ma wiedzę czy to jakoś wpływa na spalanie, przyspieszenie? 

Myślę nad zmianą na 17tki

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedna Kwestia. Druga to ta, że przy 18tkach profil opony to chyba powinien być 225/40. Ja mam obecnie 45 czyli koła mają sporo większą średnice. Się zastanawiam jak to może wpłynąć na auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2021 o 07:12, Roofless napisał:

Do 18 w mégane fabrycznie powinieneś mieć oponę w rozmiarze 225/40R18 bądź 235/40R18. Jeśli masz faktycznie 2.0 tce spróbowałbym się przekonać do nich. Jak taczka - to znaczy ?

No właśnie... Nie zwróciłem wcześniej na to uwagi a opony, które mam są większe niż powinny być. Powinny być 17tki 225/45 albo 225/40 przy 18tkach. Zawsze trzymałem się ustawień fabrycznych więc trochę się martwię jaki mogą mieć wpływ za duże kola na auto. Jeśli tylko przekłamanie licznika to luz. Jak taczka to znaczy, że jest zbyt twardy. Po prostu przy 45 obawiam się o felgę (dziury) a przy 40 profilu to już w ogóle. Stad myślę o założeniu jednak 17tek i sprzedaży 18tek

Dnia 6.02.2021 o 09:18, Sarna1 napisał:

Jeżeli opona wychodzi poza obrys auta to sprawdziłbym et felgi. Może być za niskie. 

ET przy Megane III to jakoś 40-45?

Masz jakieś pomiary czy szerokość opony 225 daje w tym silniku lepsze przyspieszenie niż zastosowanie szerokości 205?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szersza opona to lepsza przyczepność na zakręcie. od kilku lat jeżdżę na 225/45/17, uważam ze twardo ale super sie trzyma. 
co do przyspieszeń to zmiany są marginalne, bo założenie niereferencyjnego rozmiaru zmienia średnicę o kilka procent, prawdopodobnie tego nie zauważysz. takie moje zdanie.
 

jak chcesz lepszego przyspieszenia to chipuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2021 o 19:48, Quentin88 napisał:

Papuga :?: 

Miałem przez moment te 18tki z oponami o szerokości 225. Potem zmiana na wielosezony na 16tkach szerokosc 205 na zime i po prostu mam wrażenie (realne) że auto lepiej przyspiesza, lepiej skręca. Szukałem różnych info i ogólnie powinno być tak, że slabszy silnik lepiej przyspiesza na węższych oponach. Silniejszy jednak zyskuje na przyspieszeniu na szerszych.

Moje ma 180km. Zastanawiam się gdzie jest ta graniczna wartość mocy silnika przy której zyskuje na zrywnosci dzieki szerszym oponom. Może to kwestia tego ze mam szerszy rozstaw koł z powodu ET35 felgi przy tych oponach 225. MIII na 18tkach ma ET chyba 52 więc dodaje po 1,7cm po każdej stronie i to jest powodem. MIałbym problem z głowy gdyby te 16tki 205/55 nie wyglądały na za małe na to auto. 

Dnia 15.02.2021 o 19:48, Quentin88 napisał:

Drugi raz w tym samy poście papugować :?: 

tu raczej nie średnica jest problemem tylko szerokosc plus zmieniony rozstaw kół z powodu et35 (czyli 18tka jest dalej od piasty niz na orginalnych 18tkach od mIII ktore ma et52)

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania 5.6, 5.13:!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wrażenie nie jest powodowane ani przez szerokość ani średnice czy et felgi. Jedynym powodem jest masa kompletnego koła. 
czesto jest tak że większa od seryjnej felga Alu marnej jakości (chińska, lipny producent) będzie 2x cięższa niż porządna mniejsza felga z atestami. 
podobna sprawa dotyczy wagi opon. Nikt na to nie patrzy :) a to bardzo ważny temat wpływający bardzo wyraźnie na prowadzenie samochodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2021 o 07:02, Sarna1 napisał:

Po co mnie ciągle przedrzeźniasz :?: 

TO nie jest marnej jakości chinska felga...tylko ta: https://xfelgi.pl/felgi-borbet-cwe-85x18-5x1143-et35   za 4700 komplet. opony to continental contisport.

Szerokość opony plus poszerzenie rozstawu kół musi mieć wpływ na auto. W Moim przypadku aż słychać piszczenie przy manewrowaniu (brak tego przy 205 na 16tkach)

 

 

obliczyłem czy przy tym ET felgi 8,5 rozstaw kół zwiększa się ponad 2cm na każdą stronę.

 

Dnia 17.02.2021 o 07:02, Sarna1 napisał:

Znowu papuga :!: 

czy seryjna 18tka do Megane ma 49 ET? Znazłem na Allegro orginalną 18 ale z ET52. Różnica o 3 mm bardziej w głąb chyba nie ma żadnego znaczenia?

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania 5.6, 5.7, 5.13:!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. 

Masa takiej 18 to minimum 10 kilo, masa opony to według danych producenta od 9,1 do 10 w zależności od homologacji :) (nota bene sportcontact 5 to światła guma) czyli jedno koło wazy 20 kg.

Masa felgi fabrycznej 16 to 5,5 do 7 kg w zależności od wzoru, masa opony 205/55R16 to przy Contim od 7,5 kg do 8,5 kg ( w zależności od wzoru i homologacji) czyli masz różnice 5 kg na kole :)  to teraz policz ile to zjada Nm ?

Dlatego dobre felgi BBS czy inne są kute, magnezowe itp... chodzi o to aby koło ważyło jak najmniej.

Borbet jest OK (sam kupiłem do Merca) ale to normalne koło bez żadnych extrasów :)
Przy okazji - proszę najlepszy symulator dopasowania felg jaki znam. 
https://wulmarex.pl/Kalkulator-opon-i-felg-ccms-pol-15.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2021 o 19:19, Sarna1 napisał:

Papuga :!: 

jak to się liczy ? :)

Dnia 17.02.2021 o 19:19, Sarna1 napisał:

Papuga :!: 

ile dodatkowe kg zjadą nm?

jak to wyliczyć?

a kalkulator faktycznie super. Dzięki. 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania :!: - Prezes 

 

co do masy to np ronal r42 waży przy r18 17kg. Ta moja 14kg.  Jakoś ciężko uwierzyć, że fabryczna 18 będzie ważyć mniej niz 10kg. Skad masz takie info?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!