Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dzwięk na mrozie


halas2

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Od tamtej zimy pojawia mi się taki jęczący dźwięk po uruchomieniu silnika. Przez lato było spokój i tej zimy znowu. Tylko podczas mrozów, tylko podczas przyspieszania i po około 2km znika. Jak rozgrzeje samochód na postoju np odśnieżając to dźwięku też nie będzie. Na moje ucho brzmi jak turbo, dobrze myślę?

@omega wspominałeś kiedyś że wymieniałeś turbo bo zmienna geometria hałasowała. Był to podobny dźwięk?

 

W 23 sekundzie można go usłyszeć

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee, tego nie byłbym w stanie usłyszeć, po prostu jak ruszałeś mechanizmem tej geometrii, to był on głośny, ale tego absolutnie nie dałoby się usłyszeć. To da się łatwo zweryfikować, bo od spodu samochodu spokojnie się do tego mechanizmu dostaniesz. Nie musisz go ani rozpinać ani nic. Zwyczajnie poruszasz dźwigienką która od mechanizmu idzie do gruszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie krótko po starcie zimnego silnika 2,0 dCi w bardzo niskich temperaturach i trwał krótko. Latem wymieniłem  membranę odmy. Tej zimy chyba go nie słyszałem, lub nie zwróciłem uwagi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odmy zaglądałem jakieś 2 lata temu. Membrana była mekka chyba sprężyna nie domaga. Dziś np było 2 stopnie i dźwięku nie było. Auto w 99% jeździ w trasie i i nie jest gaszone przed nagrzaniem silnika.

Raz usłyszałem ten dźwięk po nagrzaniu silnika ale wtedy było -15. Dlatego moja głowa pozwiązuje jakoś temperaturę powietrza i turbo :)

@omegaruszałem tą dźwignia w lecie było cicho. Myślałem ze to w aucie było słychać :)

Wniosek to jeździć obserwować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TURBO u mnie jak dobiegałem 400k km zaczęło brać olej. Nie dolewałem go, bo choć wymieniam co 30k km to schodził już pod koniec przebiegu do jednej kropki. Kupiłem używkę, już nie pamiętam za ile ok 400-500zł Łatwo jest zweryfikować jej stan, jak weźmiesz "w łapę". Wymiana lekko przerąbana, ale idzie zrobić. Teraz mam przejechane 405k km czyli wymiana oleju będzie przy 420k km a właśnie z full kropek spadła mi jedna. Także widać, że zużyte TURBO potrafi łyknąć olej, choć jeszcze podejrzewam, że spokojnie można by 100-200k km na niej zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Tak więc przyszła kolejna zima i temat powrócił a nawet jest trochę głośniejszy. Dźwięk praktycznie zanika gdy silnik ma temperaturę około 40 stopni. Dźwięk nie idzie z obrotami a z obciążeniem. Auto jest już po regeneracji turbo i dźwięk dalej jest. Membrana odmy jest miękka. Nie sprawdzałem jeszcze przy odpiętym podciśnieniu z turbo. Trochę mi to pasuje na pompę wtryskową gdy paliwo jest jeszcze zimne bo podczas obciążenia silnika musi trzymać ciśnienie tak jak turbo. Pompa ciśnienia trzyma i zadane od rzeczywistego nie rożni się więcej jak 5 bar.

 

Pomysły propozycje sugestie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, halas2 napisał:

Tak więc przyszła kolejna zima i temat powrócił a nawet jest trochę głośniejszy.

Dźwięk praktycznie zanika gdy silnik ma temperaturę około 40 stopni.

Dźwięk nie idzie z obrotami a z obciążeniem.

Istnieją prawdopodobnie luzy na połączeniach rur turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie uszczelki przy intercoolerze chociaż jak turbo było w regeneracji i auto było na podnośniku nie widziałem tam zapoceń itp itd. Intercooler był wymieniany po zakupie auta w 2019 bo był dziurawy. Reszta jest wymieniona na nowe. Zatykałem kiedyś układ za przepływomierzem i przed przepustnicą i pompowałem sprężarką przez otwór map sensora i nic nie uciekało. Układ do zweryfikowania drugi raz może jednak coś przeoczyłem.

 

Przed chwilą wyjeżdżając z pracy odpiąłem podciśnienie od turbo i dźwięk został a przy próbie ruszenia auto szarpało. Po 10 metrach zakończyłem próby. Chyba się trzeba będzie przeprosić z stetoskopem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

IC wymienione z powodu spuchnięcia czekam na mrozy czy dźwięk będzie czy znikną.

 

Dodatkowo przy zmianie IC wymieniłem górną poduszkę silnika. Niestety dolna tak zwana 8 przyszła nie ta więc poszła na wymianę.

@omega Fakt na nagraniu mam wrażenie ze chodzi głośniej niż w rzeczywistości no i po wymianie tej poduszki odczucie czołgu trochę się zmniejszyło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!