Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Demontaż podsufitki klapy bagażnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Renault Megane IV Grandcoupe

 

czy powinienem na coś zwrócić uwagę przy demontażu podsufitki klapy bagażnika ? We wrześniu 2020 roku montowałem w salonie Renault kamerę cofania. Przez całą zimę miałem obszronioną przednią szybę i musiałem skrobać ją co rano. Nie wiedziałem od czego. Dziś po zakupach i wyjęciu ich z bagażnika zauważyłem wodę w bagażniku. Po wymacaniu całego bagażnika okazło się że te podsufitka (czy jak to nazwać) - ten materiał który jest od wewnętrznej strony klapy bagażnika (tej która się podnosi przy otwieraniu) jest cały mokry. Wychodzi więc na to, że montując mi klapę bagażnika nie wykonali tego szczelnie i wilgoć wchodzi mi do środka.

 

Chcę to wyjać osuszyć i coś tam założyć żeby mi dalej woda nie leciała bo pogoda jest fatalna. Serwis mam dopiero za tydzień a do tego czasu chcę to wyjąć i założyć przed wjazdem na serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie dotykał sie tego - pozrywasz spinki albo coś innego montażowego i powiedzą Ci później, że to twoja wina bo tam grzebałeś.

Przypilnuj tylko dobrze serwis żeby ci to wymienili na NOWE, a nie tylko osuszyli i włożyli z powrotem to już zalane. 

 

Tylko jeszcze mam pytanie - co tam jest mokre (przecież tam cała "tapicerka" jest to plastikowa wytłoczka).

Chyba, że tam pod spodem są jakieś materiały wygładzeniowe.

 

klapa.jpg

Edytowane przez MarcinDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcinDe chodzi o ten element na zdjęciu - odpowiedniejsze słowo to właśnie wykładzina. Nie mam zdjęcia z otwartym bagażnikiem i jedyne jakie udało mi się na googlach znaleźć na szybko :) to te z tą czerwoną strzałką. Te drugie zdjęcie to zbliżenie tego fragmentu już z mojego auta i chodzi właśnie o tą wykładzinę która wydaje mi się, że przez nieszczelność przy znaczku Renault na której jest również kamera cofania wlewa się woda.

Faktycznie może lepiej tego nie zdejmować bo tylko se narobię biedy. Jedynie co to będzie pewnie kłopot z wymianą i zakładam że spojrzą zleją temat i odprawią mnie z kwitkiem. Dobrze jakby padało albo pogoda była kijowa bo inaczej jak będzie suche to będzie kicha :) może na myjnie się wybiorę tego samego dnia hmmmm

IMG_20210312_074214.jpg  img-20200813-113622-2842819119.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DevMike wiesz co ja wymyśliłem, powaliło mi się i Grandcoupe wziąłem za kombi - dlatego się zastanawiałem gdzie tam jest wykładzina.

W GC rzeczywiście jest wykładzina i ona bez problemu może się namoczyć - pewnie jest jak mówisz - spieprzyli założenie znaczka i dlatego się leje do środka.

Ja bym tego nie dotykał - tylko jeśli nie będzie padać przed wizytą w ASO - pojechał bym na myjnię i porządnie lał po klapie (żeby ta woda tam wlazła) - co by nie mogli w ASO się wykpić "Panu się wydaje".

Tylko jak mówię - przypilnuj ich żeby Ci wsadzili nowe, a nie wyjęli to, wysuszyli i wsadzili z powrotem - bo znając ASO mogą tak próbować.

Zaznacz w jakiś sposób obecne, a potem ich sprawdź. I nie daj się zbyć "że przecież po wysuszeniu jest wszystko OK". Bo nawet jeśli po wysuszeniu będzie OK, to za jakiś czas ta wykładzina może być nie OK - może się zdeformować/sypać itp. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcinDe dzięki za wskazówki. Moja pierwsza usterka w salonie więc na pewno dałbym się naciągnąć :)

 

Właśnie wróciłem z salonu. Niestety nic nie zrobili, w sensie wyjęli wykładzinę w bagażnika ale nic nie znaleźli. Koleś nawet się zamykał w bagażniku z latarka żeby sprawdzić przeciek a drugi płukał bagażnik i nic. Pokazali mi jak to wygląda i faktycznie było sucho. Nie ma tam żadnego przecieku. Powiedziałem żeby nie zakładali i że będę monitorować skąd to cieknie. Najgorsze jest to że kurde mam pleśń w bagażniku i to taka niezła wszędzie biale plamki. Do tego powoli wdziera się do środka przez tylnie pasy. Też już widać lekki biały nalot. Wszystko teraz kurde trzeba będzie odgrzybiac w dwuletnim aucie. Załamka a do tego nie wiadomo skąd ta wilgoć. Koleś mówił że może takie auto i wynika z różnicy temperatur. 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5,12 :!: - aniewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!