Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działa tempomat po wymianie zwijacza - ECU silnika nie wykrywa


Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś 5 lat temu zgodnie z nawet z manualem z tego forum doposażyłem moją megankę w tempomat.

Wszystko działo dobrze do zeszłego roku, kiedy padła taśma. Ostatnio zaczęła świecić też kontrolka poduszki, więc w końcu zebrałem się za naprawę.

Taśma wymieniona, poduszka nie świeci przyciski tempomatu działają (parametr ET703).

 

Objaw niestety jest taki jak poniżej - ET042 mówi, że tempomat no detected.

tempomat_1.thumb.png.2368968538e89ff1fce60421524fb5a9.png

 

Komputer wykrywa obecność tempomatu:

 

tempomat_2.thumb.png.18a05bf1d9a2e96b6b689424bf9bd773.png

Próbowałem resetować ustawienia, odłączać akumulator i wyłączą/włączać tempomat w liczniku - i nic. Ma może ktoś jakiś pomysł jak naprawić?

 

Edytowane przez krzemyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempomat i ogranicznik załącza się na liczniku (kontrolka i pojawia się standardowy napis na LCD).

Nie mogę ustawić prędkości/ogranicznika. Tak jakby nie działy przyciski na kierze - ale działają - bo jak naciskam to ECU silnika pokazuje co jest naciśnięte - wszystkie 4.

 

Jedyny błąd jaki mam w aucie teraz to świece żarowe - nie miałem czasu sprawdzić/naprawić:

 

tempomat_3.thumb.png.6cf7a476e4a1e99b2d1d8c60e11411b1.png

Edytowane przez krzemyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Udało się ogarnąć tema. Chyba...

1.Usunięty błąd sterownika świec żarowych (na szczęście tylko spalona świeca).

2. Czyszczenie sterownika ECU (RZ034). Tu nie do końca wszystko poszło dobrze z backupem eepromu, ale jest ok...

 

Tempomat i ogranicznik po tych zabiegach działa. Co ciekawe ET042 jest dalej jako not detected...

 

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!