Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drastyczma różnica w temperaturze nawiewu nogi-front


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym poznać wasze odczucia w korzystaniu z klimatyzacji automatycznej w Megance III (moja to 2014 rocznik).

Największy problem dotyczy nawiewu na nogi, przy ustawieniu na 20'C+front wszystko jest w porządku, dmucha lekkim chłodem, spodziewane zachowanie. Przełączam tylko na nogi i leci dość ciepłe powietrze, żeby po 10km mieć spocone/przegrzane stopy. Jak zbiję o parę stopni do np. 15-16'C to wtedy temperatura zaczyna lecieć taka jaka powinna być.

 

Inną upierdliwością jest to, że mimo skręcenia nawiewu na minimum to przy prędkości autostradowej i tak wpompowuje powietrze.

Jakie są wasze odczucia? Czy może ktoś zetknął się z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.04.2021 o 18:10, krzysio290 napisał:

Największy problem dotyczy nawiewu na nogi, przy ustawieniu na 20'C+front wszystko jest w porządku, dmucha lekkim chłodem, spodziewane zachowanie. Przełączam tylko na nogi i leci dość ciepłe powietrze, żeby po 10km mieć spocone/przegrzane stopy. Jak zbiję o parę stopni do np. 15-16'C to wtedy temperatura zaczyna lecieć taka jaka powinna być.

Megane III 2011

Mam trochę podobnie. Generalnie jak jest większa różnica w kabinie np. ustawiam 20'C a w samochodzie gorąco to z przodu i na nogi leci zimne. Ale jak temperatura się wyrównuje i ją utrzymuje automat to na nogi zaczyna lecieć powiedzmy letnie a z przodu nadal zimne. Denerwujące to jest ...

W dniu 22.04.2021 o 18:52, szwagier24a napisał:

W wiewanie powietrza to standard. Dlatego w trybie automatycznym, elektronika ustawia z reguły na nogi.

Mi w trybie pełny automat leci tylko z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!