Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Easy Link i aktualizacje nawigacji.


Rekomendowane odpowiedzi

heja,

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

co ile marka czy TomTom aktualizują mapy? obecnie posiadam Polska 2020.03.. ta "trójka" znacza marzec czy trzeci kwartał? kurde, nowe auto, nowy system a tu taka dziura?

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

dajcie proszę znać jak to jest z tymi aktualizacjami.

 

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania pkt  5.6, 5.7, 5.9 :!: - Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2021 o 22:13, LTar napisał:

Na forum jest wątek na ten temat. Poszukaj. 

2020.03 nie oznacza roku wydania mapy.

no właśnie przejrzałem wątek o Easy Link i nie znalazłem odpowiedzi, a może mi umknęła, jeśli tak, to proszę usunąć mój wątek ?

 

W dniu 7.05.2021 o 02:13, szwagier24a napisał:

papuga :?: 

w samym systemie nie, w aplikacji MY Renault mam na 3 lata od momentu kupna samochodu.

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, obecnie (stan na 09.2021) można zaktualizować do wersji 2020.06 czyli nowszej. Sam mam w kilku autach wersje o oznaczeniem 2020.03 i system sam podpowiada, jeżeli pojawi się nowsza i można ją dociągnąć za pomocą aplikacji RENAULT CONNECT TOOLBOX. Czyli na dzisiaj można ją zaktualizować. Generalnie we wcześniejszych systemach (np. w RLINK 2) było podobnie tj. numery wersji np. 2020 nie korespondowały z rokiem wydania czy ważnością (np. na 2021r,)... tak to już jest w Renault i tych mapach...  AG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, u mnie system nie widzi aktualizacji mapy, a oprogramowania "Renault Connect Toolbox" ni jak nie mogę dorwać - ściągnąć. Z tego co doczytałem, wersji "Online" nie da się w ten sposób zaktualizować. Trudno, czekam na info od systemu ? Dzięki Andy za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie, raz jeszcze wyjaśnię może dokładniej kwestie tych aktualizacji map i systemu EASY LINK w Renówkach po 2020r.. Gdyż właściwie co do systemu i jego nowej wersji to może być tak, ze sam nie podpowie, ze jest dostępna. Tj. nie w każdym aucie czy każdym przypadku. Mi w jednym capturze nie podpowiedział, ze coś nowego się pojawiło... w drugim już tak. Dlatego najlepiej ręcznie to sprawdzić wchodząc w odpowiednie opcje systemowe bodajże jest tam ikona "sprawdź aktualność wersji" czy coś takiego nie chce mi się dokładnie sprawdzać schodząc do auta ale w menu można to znaleźć. Wtedy on łączy się i sprawdza. I jak jest napewno powiadomi, dociągnie i zaproponuje aktualizację - trzeba tylko dojść w menu i wymusić wyszukanie/sprawdzenie aktualizacji EASY LINKA (samo oprogramowanie samochodu). 

 

Co do natomiast AKTUALIZACJI MAP - to tutaj sprawa jest już inna tj. nawet jak są to czasami ich nie pokaże w przypomnieniu sprawdzenia aktualności (opis wyżej), innym razem tylko powie, ze np. oprócz aktualizacji oprogramowania są także nowsze mapy ale od razu komunikuje, ze są za duże do ściągnięcia (ważą wer. rozszerzona cała europa ok. 14,6GB wersja 2020.06 aktualna na dziś) i że należy użyć aplikacji Renault Connect Toolbox. Dodam, ze najlepiej nie wybierać samego kraju pojedyńczo do aktualizacji map (bo co prawda POLSKA "waży" tylko 555mb) ale wywala błąd po pobraniu i próbie zapisu na PENDRIVE-ie. Trzeba całość zaznaczyć (wszystkie kraje ok. 14,6GB) i ściągnąć i zapisać na PENDRIVE (aplikacja robi to z automatu). Wcześniej jednak trzeba podać nr VIN auta w programie  Renault Connect Toolbox ale nie zawsze to działa. Wtedy najlepiej włożyć PENDRIVE do auta na 10-15 sekund i wrócić z nim do komputera i włożyć przy uruchomionym programie Renault Connect Toolbox . Wtedy wszystko program wykrywa, wyszukuje aktualizacje sam po VIN i proponuje instalacje (wgranie na PENDRIVE). POTEM JUŻ TYLKO idziemy drugi raz do auta, wkładamy PENDRIVE z nowymi wgranymi mapami (lub aktualizacją oprogramowania) i czekamy aż wyświetli się komunikat o potwierdzeniu instalacji. Klikamy na TAK. Czekamy 15-30 minut i mamy. 

 

Link do programu do ściągnięcia:

Aktualizacja GPS – EASY LINK (renault.pl) strona do ściągnięcia programu RENAULT CONNECT TOOLBOX

 

Pozdrawiam,

AG

 

Chyba tylko link źle wkleiłem (nie działa właściwie bo prowadzi do logowanie na MY RENAULT). Ale widzę już, ze sam program jest dopiero dostępny po zalogowaniu się do serwisu MY RENAULT. Trzeba założyć konto w tym serwisie, podać nr vin auta i wtedy można ten program stamtąd ściągnąć. Bo faktycznie inaczej z oficjalnego polskiego źródła się nie da, chyba, ze strony np. Francuskiej czy z UK... to może prędzej. AG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Zrobiła się aktualizacja systemu i w moim odczuciu jest gorzej niż było. Centralka zaczęła się samoistnie restartować, dłuższa jazda z włączoną mapą GM skutkuje tym samym. Na całe szczęście, funkcjonalna stała się opcja resetu do ustawień fabrycznych, wykonałem i nadal to samo. Po czasie ogarnąłem trochę zależności tego systemu i przynajmniej mam dźwięk na jednym poziomie bez różnicy na jakim źródle zostawię. Co do aktualizacji map, wykonam dzisiaj test czy opisany przez Ciebie sposób zadziała. Nie ukrywam że korzystam z wbudowanych map, nawet są dokładne.

 

Udało się, tak wygląda u mnie.

 

easy_link_mapy.PNG

20211031_100439.jpg

Edytowane przez J3drula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!