Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpanie silnika i komunikat "start stop włączony/wyłączony"


szeryf85

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :)

Od wczoraj jestem szczęśliwym (mam nadzieję, że tak zostanie) posiadaczem Grand Scenica. Podczas powrotu do domu (400km) auto kilka razy szarpnęło przy jednostajnej jeździe, a raz na zegarach mignął mi komunikat "start stop włączony/wyłączony" (coś takiego, szybko zniknęło). Zastanawiam się czy jechać do serwisu na diagnostykę komputerową, czy jeździć i obserwować.

Prędzej czy później będę musiał kupić sobie interfejs do diagnostyki, bo lubię sam kontrolować auto :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szeryf85 napisał:

Podczas powrotu do domu (400 km) auto kilka razy szarpnęło przy jednostajnej jeździe,

 a raz na zegarach mignął mi komunikat "start stop włączony/wyłączony" (coś takiego, szybko zniknęło).

Jakiej mocy silnik i z którego roku?

W większości przypadków - wina leży po stronie stanu akumulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 130 km, rok 2017. Pali na dotyk, więc zakładałem że akumulator jest ok, ale mogę go sprawdzić.

Ten komunikat "start stop włączony/wyłączony" to też podczas jazdy, obroty na ułamek sekundy spadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz system tzw; ECM ;

- podczas przyspieszania ;

         - alternator jest rozłączany i prąd jest pobierany tylko z akumulatora,

- przy hamowaniu silnikiem ;

        - maksymalnie obciążany i ładuje akumulator,

- akumulator w tym systemie – średnio wytrzymuje < 4 lat ,

Sprawdź stan klem i połączeń masowych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szeryf85 napisał:

Podczas powrotu do domu (400km) auto kilka razy szarpnęło przy jednostajnej jeździe, a raz na zegarach mignął mi komunikat "start stop włączony/wyłączony

Z czegoś te szarpnięcia wynikały i może w sterowniku silnika coś zapisało więc warto podłączyć komputer. Każde niedomaganie silnika powoduje wyłączenia systemu S&S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro spróbuję podjechać gdzieś na diagnostykę. Dzięki za pomoc.

 

W sterowniku silnika błędów nie było. Po wymienia oleju i wszystkich filtrów auto na razie nie szarpie, więc mam nadzieję że będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

paliwo? ostatnio meganka z 1.3 140 kucy zrobiła podobnie, tylko u mnie błąd przedniego radaru. później dwa dni miałem problem z ruszeniem do tyłu po odpaleniu, gasł po dodaniu gazu, ale sytuacja się unormowała. stało się to kilkadziesiąt km po zatankowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!