Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bezpieczniki w kabinie - jak to rozgryźć?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zagwozdkę z bezpiecznikami w kabinie pasażerskiej. Od dłuższego czasu usiłuję oznaczyć funkcje zainstalowanych bezpieczników. Przeszukałem pdf-y z naszego archiwum i część tematów w necie i nie mogę dopasować znalezionych informacji do tablicy bezpieczników w aucie.

Na stronie https://fuse-box.info/renault/renault-megane-iii-2008-2015-fuses są pokazane bezpieczniki i opis funkcji, lecz nijak się to ma do obsady bezpieczników w moim aucie.

Aby przybliżyć mój problem zrobiłem zestawienie rozkładu bezpieczników z linku j.w. (po lewej stronie) i stan obsadzenia w moim aucie (po prawej).

Dobrze było by wiedzieć jakie obwody zabezpieczają, tym bardziej że zainstalowane u mnie wartości różnią się od napotkanych opisów. Puste miejsca na moim schemacie - brak bezpieczników.

Pozdrawiam

Reno_Megane_Fuse.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2021 o 15:45, artas napisał:

Po co sam siebie cytujesz? Nie pamiętasz co napisałeś?

REGULAMIN Forum się kłania pkt  5.13 :!: - aniewa

 

Reno_Megane_Fuse.jpg

Znalazłem na anglojęzycznym i ogólnodostępnym Renault Forums.co.uk odpowiedź na moje pytania . Pozwolę sobie zacytować kilka linijek tłumaczenia:

Autor postu zauważa:

cyt "...Podręcznik zawiera kilka szczegółów dotyczących bezpieczników, ale nie wierzę w informacje, ponieważ liczba bezpieczników podana w podręczniku nie zgadza się nawet z liczbą bezpieczników w skrzynce bezpieczników..."

Odpowiedź m.in. brzmi tak:

cyt  " ... Brak informacji o samochodach po 2012/2013 Wszyscy producenci podają informacje on-line, aby były dostępne tylko dla swoich warsztatów ... "

To przynajmniej mnie wyjaśnia brak miarodajnej odpowiedzi w znajdywanych materiałach.

Przytaczam fragment z w/w forum, być może komuś się to przyda. Wygląda na to, że firmy co raz rzadziej podają do publicznej wiadomości  podstawowe parametry, które powinien znać normalny użytkownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podpinam się pod ten temat aby nie zakładać nowego.

 

W załączniku zdjęcie z instrukcji obsługi i z samochodu.

Dla mnie chaos. Albo renault załącza błędny schemat albo poprzednik (bądź serwis) namieszał w bezpiecznikach. Ktoś pomoże zrozumieć?

1. Nie mam pewności, czy bezpieczniki o odpowiednim amperażu są na właściwym miejscu.

2. Miejsca na bezpiecznik raczej nie są opisane. Przy spalonym bezpieczniku mogę się trochę naszukać tego do wymiany.

3. Płyta z bezpiecznikami jest w jakiś sposób opuszczana? Miałem tak w starym Oplu.
187906225_bezpieczniki-auto.thumb.jpg.e1deaff6b1f8ae56585b82938805db08.jpg

bezpieczniki - instrukcja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale "Pliki" są zamieszczone pliki z rozmieszczeniem bezpieczników zarówno dla M III ph1 jak i ph2. Należy tylko zwrócić uwagę, że w opisach z serwisówki np. przy bezpieczniku opisanym jako "prawe światło pozycyjne" dodane są wszystkie urządzenia które mają podświetlenie ideogramów na przełącznikach. Zasilanie podświetlenia wzięte jest właśnie z tego bezpiecznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!