Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane lll 2011r 1.5 dci 90km


MarWis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu megane lll z silnikiem 1.5 dci 90km. W internatach naczytałem się dużo negatywnych opinii o tym silniku. Mam prośbę co możecie mi o nim wy powiedzieć? Dodam iż auto jest z 2011r. Posiadam tez jego vin i czy kos jest w stanie rozkodować? VF1KZ1A0545743991

z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dwa samochody z tym silnikiem (2006 w mocniejszej wersji 110 KM i 2010 w słabszej) i są to silniki, na temat których złego słowa nie powiem.
Wszystko zależy od stanu wyjściowego.
Może nie są to demony mocy i dynamiki, ale do przemieszczania się A -> B wystarczają.
Naprawdę oszczędne (zwłaszcza mocniejsza wersja z VI-biegową skrzynią).
Warunkiem powodzenia jest częsta wymiana oleju dobrej klasy.
W porównaniu - zdecydowanie gorzej prezentuje się 1,9dci - zdecydowanie zrywniejszy i mocniejszy, ale o niższej kulturze pracy i sprawiający nieco problemów (także posiadam)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten który zamierza kupić MarWis posiada układ wtrysku Delphi i pięciobiegową skrzynię biegów. Ja bym się głęboko zastanowił, szukałbym z  bezawaryjnym wtryskiem Siemensa.

Dane z VIN: https://carinfo.kiev.ua/cars/vin/renault/vin_check?su=h4vfc1l3kea8

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie prawda, k9k 834 to produkcja od 2010r z piezoelektrycznymi wtryskami siemensa z FAP. Do tego brak koła dwumasowego i turbo bez zmiennej geometrii.

Można powiedzieć, że ten silnik to najlepsza opcja, bez kosztownych podzespołów i bezawaryjna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2021 o 23:55, sKarlosMegane napisał:

k9k 834 to produkcja od 2010r z piezoelektrycznymi wtryskami siemensa z FAP

Nie wiem skąd masz te dane. Wszyscy sprzedający silniki k9k 834 piszą, że mają osprzęt delphi.

 

5 godzin temu, ko-ma napisał:

Posiadam K9K z 2010 roku

Oczywiste, że sprawdziłeś, że masz od silnika k9k 834.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, aniewa napisał:

Nie wiem skąd masz te dane

z motodiesel.pl

 

Faktycznie, jednak siedzi tam delphi drugiej generacji. Katalog Intercars też w wykazie ma części do układu Deplhi. Także masz racje.

Ale o tyle dobrze, że pompa jest inna, poprawiona i ponoć nie łuszczy się.

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!