Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gaśnie na luzie, nie reaguje na gaz, problem z odpaleniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Posiadam Megane 2 1.4 16v z 2002 roku , bez gazu.

 

Jadąc z górki na luzie ok 60-70 km i powoli zwalniając wrzucam bieg 4 , silnik zaczyna jakby szarpać , gdy z powrotem wrzucam na luz obroty zostają na ok 3 tyś.

Toczę się już na tyle wolno że wrzucam bieg 3 silnik przerywa gdy dodam gaz aż w końcu gaśnie. 

Odpalił dopiero za 5-6 razem.

Silnik kręcił ale gdy załapał to odrazu gasł gdy chciałem ruszać.

 

Gdy już się udało ruszyć z miejsca udałem się do znajomego mechanika ( od którego w sumie kupiłem to auto ) podłączyliśmy pod kompa i żadnych błedów.

Mechanik troche nim jezdził potem i problem już się nie pojawił , mnie natomiast ten problem pojawił się 2 razy w tym samym dniu, rano i popołudniu , silnik był rozgrzany ale temperatura nie skakała. 

 

Nie mamy pojęcia w czym może być problem,  ja szukając na forach podobnych objawów podejrzewam czujnik wału korbowego .

Co o tym myślicie ?

 

Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, outmc napisał:

Jadąc z górki na luzie ok 60-70 km i powoli zwalniając wrzucam bieg 4, silnik zaczyna jakby szarpać ,

 -gdy z powrotem wrzucam na luz obroty zostają na ok 3 tyś.

Toczę się już na tyle wolno, że wrzucam bieg 3;

  - silnik przerywa, gdy dodam gaz  aż w końcu gaśnie. 

Odpalił dopiero za 5-6 razem.

Silnik kręcił ale gdy załapał to od razu gasł gdy chciałem ruszać.

 

Autem - nie należy jeździć na luzie -bo tracisz kontrolę nad autem,

3000 obr/min - na luzie - to jest problem;

   - czyszczenie przepustnicy i map sensora,

  -  wymiana;  filtra powietrza, oleju, świec,

  -  kontrola sprawności akumulatora,

  -  kontrola ustawienia rozrządu,

  -  kontrola stanu styków, łączy elektrycznych ;

        - szczególnie w upc .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Panowie za rady.

po podłączeniu do kompa nie ma żadnych błędów, rozumiem że nadal jest możliwość że występuje jakaś usterka z wyżej wymienionych. 

 

te 3 tyś obr/min na luzie to pojawiło się właśnie tylko w tej sytuacji o której pisałem. 

Gdy już odpaliłem auto obroty były na poziomie 700 obr/min 

Edytowane przez outmc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mechanika jest wszystko ok, jezdził z komputerem . mowił zeby poprzecierał jakimś preparatem styki , dopinał kostki i sprawdził czy przewody są ok .

odebrałem auto i narazie jezdzi bez problemowo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!