Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Delikatny szum / szelest przy przyśpieszaniu 1800 - 2200obr - czyżby chłodnica EGR?


kaldach

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam pytanie do Użytkowników posiadających silnik 1.6dci 130KM. W moim przypadku (Talisman) mam kłopot polegający na bardzo delikatnym świerszczeniu, szumie, który słychać na ciepłym silniku w momencie przyśpieszania w zakresie 1800 - 2200obr. Wyczytałem, że zdarzały się problemy z wycierającą się ośką przepustnicy chłodnicy EGR. Czy może ktoś z Was miał podobny problem i czy został rozwiązany i co było przyczyną problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Udało się tobie rozwiązać ten problem.

Ja chyba mam to samo i właśnie czytam, szukam na forum i zastanawiam się co to jest. Podczas jazdy powyżej u mnie 1600 obrotów powiedzmy jak dostaje moc powstaje taki dziwny dźwięk czy odgłos w środku w kabinie tak jakby na chwilę chciało zasysać powietrze z kanałów wentylacji, Trwa to może 2-3 sekundy i powtarza się po zmianie biegu i kolejnym wejściu na obroty. Z zewnątrz po otwarciu klapy mógłbym powiedzieć, że z prawej tylnej strony komory silnika wydobywa się delikatne syczenie.

Auto nie traci mocy, nie dymi, spalanie bez zmian, nie pokazuje mi żadnych błędów.

Czy ktoś coś wie więcej na ten temat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Meguś napisał:

Czy ktoś coś wie więcej na ten temat

O zabrudzeniu układu dolotowego i wpływie czyszczenia układu na zachowanie silnika ;

 Przepustnica, EGR, czy nieszczelność układu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Niestety nie udało mi się rozwiązać tego problemu, ponieważ okazuje się, że chłodnica egr w wersji 130KM nie posiada wadliwej rozszczelniającej się przepustnicy. Takowa występuje tylko w wersji bi-turbo 160KM. Z braku czasu nie udało mi się rozwiązać tego problemu, ale jest to wkurzające i muszę w końcu znaleźć przyczynę. Jak coś "wybadam" dam znać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!