Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wgrywanie map benzynwych - MII phI


Rekomendowane odpowiedzi

Ewentualnie była czyszczona przepustnica i jeszcze nie wykonała się adaptacja.

Jeśli to nie to to mogą być problemy z ładowaniem- sygnał obciążenia alternatora - napięcie ładowania. Bo strategia wtrysku mówi że przy niedoładowanym akumulatorze (bardzo rozładowany) to podnosi obroty. 

W ostateczności przestawiony rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. 

Wczoraj dojeżdżając po pracy do domu, pod domem Megance coś się podupcyło. Wywaliło błąd DF361 - cewka 1&4, auto zaczęło się całe trząść, słychać było klekotanie, ledwo na parking się dotoczyłem (200m przed domem) Wymieniłem cewki bo akurat wożę na zapas i 0 poprawy. Kupiłem inne świece - wymieniłem 0 poprawy. Podmieniłem wtryskiwacze i też nic z tego. Pomierzyłem kompresję i ja każdym cylindrze jest w granicy 16 bar. Więc pozostaje mi chyba ogarnąć elektryka bo ja sam nie poradzę sobie z kablami. Chyba że macie jakieś sugestie?

Edytowane przez bebson18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witajcie.

Problemem niepalenia na 2 cylindry okazał się przerwany/urwany kabel od ECU. Po zlutowaniu go i zamontowania zabezpieczenia kostki (okazało się że nie było) problem został rozwiązany.

Dodatkowo po naprawie - w celu całkowitego wyeliminowania problemu wtryskiwaczy - podmieniłem je z jeżdzącej meganki (tego samego modelu silnika) lecz to nie przyniosło skutku. Skutek przyniosło - o dziwo, bo wcześniej nie działało - jazda na benzynie przez jakieś 240km. Od tygodnia póki co nie ma problemu przy odpalaniu i starcie, nie ma efektu zalewania, braku mocy - wsiadam, odpalam i jade. I to już na LPG.

 

Dziękuje wszystkim za wszelkie rady!

PS: Jeśli przypadłość powróci to chyba jednak problem będzie leżał w sterowniku benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam taki sam problem z odpalaniem Megane II jak bebson18, a że nie znam się na mechanice, to czy ktoś może jest z Warszawy i chciałby zająć się moim autem? Może znacie taki serwis LPG w Warszawie i okolicach, który powinien dać radę z tym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!