Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wgrywanie map benzynwych - MII phI


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za szybką odpowiedź. 
Nowe screenshoty z pomiarów wrzucę jutro, dziś już nie dam rady - nie wiem czemu dziś nie zrobiłem tego. 

Dodam że jakieś 1500km (miesiąc) temu wymieniałem olej, filtry etc. 

 

Dzień dobry.

Z rana udało mi się zrobić pomiary AC Stagiem, Car Scanerrem i PyClipem. Wrzucam w załącznikach. Do innych programów typu Clip dostępu nie mam. Pozostaje mi tak jak @Andrzej-2010 pisał, sprawdzić kompresje. Myślę że w tym tygodniu uda mi się podjechać do kogoś by mi to ogarnął. Rano sytuacja taka jak opisywałem - odpalenie bez problemu, skok do 1300/min, 2-3s pracy i zgasł. Za 4 razem bez problemu.

@pawelsonx teraz zauważyłem że Car Scaner inaczej pokazuje obciążenie silnika a inaczej STAG. Z tego co mówisz to wg staga mam utrzymaną normę. 

pomiar 2.jpg  pomiar 3.jpg

 

Screenshot_20211010-070741.png  Screenshot_20211010-070811.png  Screenshot_20211010-070816.png  Screenshot_20211010-070827.png  Screenshot_20211010-070839.png 

 

Screenshot_20211010-070901.png  Screenshot_20211010-070912.png  Screenshot_20211010-070949.png  Screenshot_20211010-070953.png  Screenshot_20211010-070959.png 

 

Screenshot_20211010-071004.png  Screenshot_20211010-071013.png  Screenshot_20211010-071025.png  Screenshot_20211010-071035.png

 

pomiar 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popraw mapy gazowe po lewej stronie masz x niebieski zielony i kółko ze strzałek. kliknij w kółko ze strzałek a później skasuj zielony x, przycisk z wykresem na czerwonym pokazuje procentowe odchyłki mnożnika. pokaz wstępne ustawienia od jakiej temperatury włącza się gaz rodzaj wtrysków. zielona lina musi się pokrywać z niebieską. Zrób zdjęcie gdzie są wtryski gazu i gdzie są wkręcone wężyki. Jeżeli w kolektor aluminiowy to sprawdź czy nie mają luz bo jest tam bardzo cienka ścianka ja zawsze wklejam, Jezeli wtrysk gazu jest w kolektorze plastikowym co nie powinno być to czy nie czasem nie jest nad czujnikiem temperatury.. Odepnij podciśnienie od reduktora i sprawdź czy nie puszcza gazu tym wężykiem w kolektor wtedy zalewa silnik gazem i benzyną 

 

IMG_20210915_174544.jpg

IMG_20210915_174533.jpg

Edytowane przez pawelsonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak: w załącznikach screeny o których mówiłeś. Skasowałem mapy gazowe. Teraz co? autokalibracja czy sposób jak tu wyżej był opisywany? Gaz idzie do aluminiowego ale jest tam tak ciasno że dam rady dotrzeć tylko do 2 wężyków idąc od lewej strony. Na zdjęciu tego nie widać może filtr gazu jest zaraz przy krawędzi zderzaka po otwarciu maski. 

244710270_244674461006592_3798323496389180005_n.jpg

zdj główne.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbieraj mapę gazową  i koryguj aż zielona linia pokryje się z niebieską. Masz zaznaczone zimny vag ja stosuje to tylko wtedy gdy próg załączania mam 25 stopni a zimny vag do 35 stopni. zasadniczo jak masz załączenie gazu powyżej 30 stopni to nie powinno szarpać ani dusić silnika wiec odznacz. Masz za wysokie obroty biegu jałowego. Mimo ze reduktor ma 57 stopni czyli nagrzany. zadane obroty przez komputer sa 702 a silnik krecie się powyżej 930 wygląda to na złą mieszanke sonda przed katem wskazuje 97 mv Być może reduktor wali gazem wężyk podciśnienia albo wtryski się rozkalibrowały Zakręć butle i odpal na gazie aż zgaśnie żeby opróżnić układ . przetestuj na benzynie. może też łapać lewe powietrze za przepustnicą .

Edytowane przez pawelsonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kalibruj gazu!!!!

 

Z jakiego powodu są podwyższone obroty? Silnik rozgrzany a obroty 900. Przepustnica wygląda na przymkniętą, pedał gazu zwolniony.

Pierwsze zdjęcie z rzutem ekranu z programu: wygląda na zbyt bogatą mieszankę - zbyt krótkie czasy wtrysku benzyny na gazie. Później po wyłączeniu gazu czasy PB zmierzają w kierunku 3,6 ms. Ten silnik przy prawidłowej pracy ma na wolnych 3,6 ms. Jako ciekawostka wersja po lifcie ma 3,2 ms. Spada ciśnienie gazu podczas pracy silnika - kalibracyjne 1,24 bar a zmierzone 1,01 bar - zatkany filtr fazy lotnej, ciekłej, uszkodzony czujnik ciśnienia gazu czy zaklejony elektrozawór na cudownym reduktorze AC? obstawiam zawór;

Instalacja nie jest górnolotna jedynie sterownik fajny - słabe wtryski, reduktor, filtr gazu tak jak gazownik: przełączenie cylindra dobrze działa pomiędzy 300 a 600 ms (u Ciebie 1s); wycinanie dotrysków ustawić na 1,4 ms (to może powodować problemy z rozjechaniem map i "zbyt" bogatą mieszanką"; odznacz zimny vag bo to Renault; minimalne obroty na gazie ustaw na 200 bo może gasnąć przy ruszaniu - ewentualnie można wzbogacić po obrotach w zakresie 500-1000 obr. o 10-20%. Ciepły start podniósł bym na 50 stopni. Wtryski mogą wymagać regeneracji - czyszczenie wraz z wymianą uszczelnień.

Ustal czy podciśnieniem nie dostaje się gaz do kolektora.

Skasuj mapę benzynową i ją ponownie zbierz - może się pokryją. Korekty STFT i LTFT powinny zejść do 0. Jeżeli nie to trzeba znaleźć przyczynę - ułatwi zakręcenie gazu.

Jeżeli mapy się nie pokrywają: zrób autokalibrację, zbierz mapy benzynową i gazową. Przy sprawnym silniku i jego osprzęcie nie wiele się rozjadą przy długich czasach wtrysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz co działać? kogo słuchać? :) 
@pawelsonx sonda przed katem (nie uchwyciłem tego) skacze z ok 90mV aż nie raz do 700mV. Nie tak dawno była wymieniania na nową z Boscha. Przepustnica dobrze dokręcona, uszczelka nowa- więc nie sądzę by tu szukać aczkolwiek mogę się mylić. To podciśnienie to musze jutro ogarnąć/ posprawdzać.

@szwagier24a czasy wtrysków no wahają się między 3,2-3,6 a nie jest to wersja poliftowa.  Co do ciśnienia to filtry wiadomo wymienić prościzna, czujka i elektrozawór dawałyby jeszcze dodatkowe objawy? prewencyjnie mogę rozkręcić i spróbować wyczyścić elektrozawór - chyba nie powinno być w tym filozofii?

Resztę spróbuje pozmieniać tak jak pisałeś. 

I to wszystko co piszecie ma zastosowanie w odpalaniu auta na benzynie? :)

Tzn sorry że tak dopytuję, ale przed tym samochodem kompletnie nie interesowałem się jakąkolwiek mechaniką itp. To co mnie to auto nauczyło to moje - ale krwi napsuło również wiele.

Edytowane przez bebson18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skora sonda lambda oscyluje to znaczy, że działa. Podciśnienie: jest niższe bo obroty wyższe, wyższe obroty bo podciśnienie niższe spowodowane nieszczelnością. Nieszczelność od: mapsensora (luźny), rurka podciśnienia od serwa, wężyk odmy.

Czas wstrysku (powtórzę) dla auta przed liftem 3,6 ms; polift 3,2 ms. U Ciebie jak dłużej pochodzi na benzynie, a obroty spadną do 700 powinien wynosić około 3,6 ms. Dlatego sugeruję inny uniwersalny program diagnostyczny pokazujący korektę długo i krótko okresową. Przy skróconym czasie wtrysku były z pewnością ujemne.

Elektrozawór: przeczyścić; jeżeli szczelność trzyma zawór na butli to odkrecając obudowę wyleci gaz nagromadzony w wężach, reduktorze. Będzie to trwało kilka sekund, jeżeli dłużej to znaczy że trzeba zakręcic gaz na butli.

Rozjechana mapa benzyny będzie rzutowała na rozruch silnika i jego pracę do osiągnięcia temperatury pracy ("90 stopni") a przełączając na zasilanie gazowe, które stale wnosi przesunięcie mapy benzyny i stałe problemy z obrotami zwłaszcza nierozgrzanego silnika.

Niestety brak zainteresowania kończy się zawsze jakimiś problemami. Zawsze uważam że lepiej zapobiegać niż leczyć. Wszelkie zaniedbania zawsze kończą się mniejszymi lub większymi wydatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem w swojej megi. Tu jest wersja sterownika Basic i nie obsługuje tej opcji.

Wersją plus ułatwia obsługę instalacji bo jest podgląd korekt ale również obu sond lambda. Nie trzeba wtedy podpisać dodatkowego urządzenia do podglądu tych parametrów.  Do kompletu miałem interfejs lpg po bt i aplikacje stag na tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CzechuXX w załącznikach posklejane screeny. 

Co do podglądnięcia tych korekt są jakieś programy gdzie można podejrzeć? Jeśli tak to jakie polecacie?

benzyna.jpg

GAZ.jpg

screen.jpg

Edytowane przez bebson18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego właśnie nie mogę ustalić. Powyłączałem wszystko do testów. Zdarza się tak że nie dotykając niczego samoistnie zwiększy obroty np do 1100 i trzyma aż nie wrzucę biegu i puszczę sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest źle na włączonym gazie i wyłączonym czasy wtrysku benzyny muszą być takie same. Jeździłeś lub nadal jeździsz na bogatej mieszance i komputer benzynowe prubuje  to skorygowac. Reduktor do sprawdzenia czy nie puszcza gazu w podciśnienie i wtryski gazowe. Komplet naprawczy wtrysków kosztuje 39 PLN jak masz staga reduktora koło 50pln na stronie jacus.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!