Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

amortyzatory przód KYB 339724 vs Monroe G8149 różnica w długości megane


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na weekendzie chciałem wymienić amortyzatory z przodu w swojej megance 1.6 16v 110 km 2009 r grandtour i spotkała mnie pewna niespodzianka.

Miałem zamontowane amortyzatory Monroe G8149 a chciałem założyć KYB 339724 i się okazało, że tłoczysko ( bez gwintu) w KYB jest o około 2,5 cm krótsze od monroe. Długość KYB to około 15,5 cm natomiast monroe 18cm.

Miałem pewne obawy, że amortyzator jest za krótki będzie i cały czas pracował w górnym punkcie.  Aby się upewnić w której pozycji pracuje amortyzator sprawdziłem długość tłoczyska jak samochód stał  i wyszło, że na stronie której jeszcze nie rozbierałem długość tłoczyska do metalowej podkładki w poduszce to około 15cm ( samochód lekko na boku bo stał na podnośniku), więc KYB pracowałby cały czas praktycznie wysunięty.

Tak się zastanawiam czy amortyzator jest źle dobrany czy może ktoś założył inne sprężyny. Sprężyny mają oznaczenie kropek niebieska czerwona od strony pasażera.

Czy ktoś miał podobny przypadek ewentualnie mógłby podać długość tłoczyska na stojącym samochodzie, kolor oznaczenia sprężyn?

 

amortyzatory.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku kolor sprężyn Megane 3 1.6 16V 110KM to niebieski i zielony. I również czekam na odpowiedź od mechanika bo również wymieniam amortyzatory KYB 339724  wraz z sprężynami. Temat tutaj 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W moim przypadku wszystko jest ok, megane III na KYB stoi tak jak na oryginalnych, nic nie stuka nic nie puka. Także jeżeli ktoś ma wątpliwości to dla megane 3 1.6 16V oryginalne sprężyny o numerze 540100023R (kropki niebieskie-zielone) odpowiednio KYB RA3987 są jak najbardziej ok :) Nie ma efektu "crossover'a"

 

Co do amortyzatorów również jest wszystko ok, stare też miałem Monroe G8149 i zamiana na KYB 339724 jest idealnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!