Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stukanie z przodu przy ruszaniu oraz nie dużych prędkościach.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam na forum.

Mam problem nad którym mechanicy rozkładają już ręce. Po ruszeniu, lub zmianie biegu z jedynki na dwójkę, albo przy wolnej jeździe słychać dziwne stuki. Czasem dzieje się to po zmianie z dwójki na trójkę. Mam wrażenie, że to raz słychać od lewego koła a raz spod lewarka to dochodzi. To się dzieje okresowo. Potłucze się dwa dni a następnie przez tydzień jest spokój. Po czym znowu wraca na kilka dni i tak w kółko. Jakby to było coś co się "układa" I w zależności jak się ułoży, to się tłucze lub nie. Auto było sprawdzane na stacji diagnostycznej i nic nie znaleziono. Byłem na drugiej stacji i diagnosta też nic nie stwierdził. Mechanicy na serwisie patrzyli i nic nie znaleźli poza stwierdzeniem uszkodzonej poduszki silnika. Ta została wymieniona, ale to się nadal tłucze. Wszystko sztywne, dobrze przymocowane, żadnych luzów nic. A stuka sobie. Jest to na nagraniu które przesyłam poniżej. Pierwsze sekundy filmu. Samochód ma przejechane równe 200 000 km. Renault Megane Coupe

https://www.youtube.com/watch?v=89YKDf_CXa0

 

Edytowane przez dudiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeguby wewnętrzne do sprawdzenia luz.

Kontrola druga , która wyjaśni skąd ten stuk: podnieś z jednej strony auto, załącz jakikolwiek bieg i spróbuj delikatnie pokręcić kołem. Im większy luz obwodowy tym głośniejszy stuk podczas zmiany biegu.

Może to świadczyć o: jeździe ze zbyt niskim poziomie oleju; zużyty olej; znaczny przebieg. Przy zużyciu skrzyni zwiększają się luzy między zębne na mechanizmie różnicowym.

W nowym aucie przekręcisz kołem o 3-5 cm. W zużytym zrobisz obrót o 1/8 obrotu koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował za rady. Będę się w poniedziałek bawił jak dam radę. I dam znać. 

 

W dniu 26.06.2021 o 00:22, szwagier24a napisał:

Papuga :?:

Zapomniałem jeszcze dodać najważniejsze!(edytowałem w głównym wpisie) To się dzieje okresowo. Potłucze się dwa dni a następnie przez tydzień jest spokój. Po czym znowu wraca na kilka dni i tak w kółko. Jakby to było coś co się "układa" I w zależności jak się ułoży, to się tłucze lub nie.

 

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania pkt  5.13 :!: - Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!