Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Aktywacja czujników autopoziomowania w zwykłych halogenach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.
Od około 3 miesięcy jestem posiadaczem Megane 2 Ph1 2003. Samochód posiada zwykłe światła halogenowe które w dodatku świecą zdecydowanie za nisko. Szybko się okazało że w moim modelu nie ma pokrętła ustawienia poziomu tych świateł ani nawet silników w kloszach. 
Jakiś czas później, po sprawdzeniu po numerze VIN, wyszło że mój samochód miał oryginalnie światła xenon jednak któryś poprzedni właściciel wymienił zderzak przedni i klosze na wersję zwykłą. Nadal mam czujniki poziomu po lewej stronie w zawieszeniu, jednak bez cięgien. 
Problem jest taki że chciałbym jednak mieć jakąś możliwość poziomowania tych świateł. Czy to automatyką czy pokrętłem. Na ten moment wpadłem na pomysł aby założyć cięgna, sprawdzić czy czujniki działają, założyć zwykłe silniki poziomu z halogenów ale podłączyć pod niego czujniki xenonów. 
Czy takie coś ma prawo działać? Czy może sobie to darować i po prostu zrobić pokrętło na desce, wiązkę i cały system w 100% jak wersja halogen? 
Przy okazji dodatkowe pytanie - czy da się regulować wysokość świecenia świateł jeśli nie mam zamontowanych silników regulacji?
Z góry dzięki za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, AveoCross napisał:

Przy okazji dodatkowe pytanie - czy da się regulować wysokość świecenia świateł jeśli nie mam zamontowanych silników regulacji?

Da się pokrętłem mechanicznym przy reflektorze. Gdybyś bardziej obciążył bagażnik to tylko regulacja mechaniczna.

Z tą automatyką od ksenonów chyba nic nie wyjdzie ale jak masz odpowiednie schematy to może coś wymóżdżysz :-D.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!