Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Po przekroczeniu 90 stopni płynu chłodzącego auto nie odpala


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

mam problem z Megane 2 Sport ph2. 

W dniu dzisiejszym (około 30°C) zagrzała mi się temperatura płynu chłodniczego, doszła do koło 3/4 skali. Natychmiast zatrzymałem się i zgasiłem auto.

Po lekkim ostudzeniu (temperatura płynu wciąż +90°C) auto nie chciało odpalić, wyskoczył komunikat usterka hamulców. 

Zostawiłem do ostygnięcia, wróciłem po 3h, auto nie odpala, brak żadnego komunikatu.

 

Co zrobiłem:

Kolega mi doradził, żeby sprawdzić masę - te która jest po prawej stronie, przy skrzynce z bezpiecznikami odwróconymi i kostki, które wchodzą do w/w skrzynki.

 

Niestety nie pomogło, co więcej pojawił się błąd sprawdź blokadę tylnych drzwi. 

 

Po włożeniu karty włącza się zapłon, ale nie dzieje się nic więcej. Żadnego wentylatora, żadnego kręcenia rozrusznika.

 

Co to może być? Na komputerze 0 błędów - nawet tego o blokadzie drzwi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, AndrzejGola napisał:

W dniu dzisiejszym (około 30°C) zagrzała mi się temperatura płynu chłodniczego, doszła do koło 3/4 skali.

Natychmiast zatrzymałem się i zgasiłem auto.

 

Niepotrzebnie zgasiłeś auto;

   - po przekroczeniu ok;100 C powinien włączyć się wentylator chłodnicy,

     który powoduje spadek temperatury płynu chłodzącego,

11 godzin temu, AndrzejGola napisał:

Po włożeniu karty włącza się zapłon, ale nie dzieje się nic więcej.

Żadnego wentylatora, żadnego kręcenia rozrusznika.

 

Ile lat ma akumulator?

Wysokie temperatury powodują agonie słabego akumulatora,

Pomiar napięcia akumulatora ;

  - przed rozruchem,

  - w trakcie rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator nowy, tegoroczny. Temat ogarnięty.


Dla potomnych - oczyściłem masę, która jest przy skrzynce z bezpiecznikami odwróconymi. Dodatkowo psiknalem wszystkie kostki, które wchodzą do tej odwróconej skrzynki kontaktem i odpalił bez problemu.

 

Do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • aniewa zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!