Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

hands free - nie działa tylko w jednych drzwiach


skrzypek_86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jakiś czas temu kupiłem M3 ph1. HF działało jak należy. W tym momencie auto nie otwiera się za pomocą klamki drzwi kierowcy, ani po włożeniu ręki, ani przez pociągnięcie za klamkę (da się je zamknąć używając przycisku w klamce). Czy to może być uszkodzony czujnik optyczny czy antena w klamce czy coś jeszcze innego? Można to jakoś zdiagnozować ddt4all/EcuTweaker?  Dodatkowo w drzwiach pasażera z przodu auto otwiera się po włożeniu ręki ale czasem otwiera się dopiero po pociągnięciu za klamkę - czujnik do wymiany czy jest to inny problem?

Edytowane przez skrzypek_86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • skrzypek_86 zmienił(a) tytuł na hands free - nie działa tylko w jednych drzwiach
  • 7 miesięcy temu...
1 godzinę temu, conqest napisał:

mam dokładnie taki sam przypadek - problem z drzwiami kierowcy

Uszkodzony zamek, bo klamka zewnętrzna go otwiera linką, a trzyma blokada. Próbowałeś go otworzyć kluczykiem - to jest blokada dwustronnie napędzana.

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli do wymiany takie coś?

https://allegro.pl/oferta/zamek-drzwi-przedni-lewy-renault-megane-3-iii-10958114980

 

Przypominam że HF działa poprawnie w pozostałych drzwiach i jak włożę rękę np do tylnych drzwi to otwiera normalnie cały samochód. Bardziej myślałem że to coś z HF w drzwiach przednich...

Edytowane przez conqest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, conqest napisał:

Przypominam że HF działa poprawnie w pozostałych drzwiach i jak włożę rękę np do tylnych drzwi to otwiera normalnie cały samochód. Bardziej myślałem że to coś z HF w drzwiach przednich...

A z pilota otwiera normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądam te czujniki na allegro i czy przypadkiem nie są one takie dla scenica 2? Wymieniał ktoś taki czujnik? Potrzeba wyciągać rękojeść klamki czy dobierze się do tego jakoś od środka po zdjęciu boszku tapicerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno żeby sprawdzić czy to antena czy czujnik trzeba kartę trzymać przy klamce która działa w 100% i spróbować otworzyć te drzwi niedziałające. Jeśli się otworzą to do wymiany jest antena, jeśli się nie otworzą to padnięty jest czujnik. Wiecie czy naprawdę można w ten sposób sprawdzić klamki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno można, ale ja wyciągam wkładkę, klamkę zewnętrzną, wewnętrzna obudowę klamki razem z zamkiem i dopiero rozpinana. Tak jest dla mnie najłatwiej, a przy okazji pokonserwuje co trzeba. W lagunie wyciągałem sam czujnik optyczny i nowy musiałem wklejać.

4 minuty temu, skrzypek_86 napisał:

 Wiecie czy naprawdę można w ten sposób sprawdzić klamki?

Tak to prawda - najszybszy sposób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przy tylnych drzwiach z karta - tylne otwierają samochód przednie nie, czyli raczej ten czujnik a nie antena. Pytanie czy dostanę się do niego tylko od tyłu (boczek) czy muszę jednak wyciągać rękojeść klamki (pamiętam jak kiedyś robiłem to w scenicu 2 i było z tym trochę zabawy dlatego pytam).I kolejne czy od S2 taki czujnik podejdzie? Porównywałem fotki na allegro i wyglądają identycznie (wtyczka 3 piny, ten sam kształt)

Edytowane przez conqest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!