Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

hands free - nie działa tylko w jednych drzwiach


skrzypek_86

Rekomendowane odpowiedzi

To ma zdjąć blokadę z zamka, a otworzyć trzeba pociągając za klamkę. W tym czasie mikrowłącznik się zwiera i musi umożliwić otwarcie. Może być uszkodzony mikrowłącznik w czujniku; może go blokować dźwignia pośrednia klamki i może być uszkodzona optyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, conqest napisał:

wymieniłem czujnik optyczny od scenika 2 i wszystko działa jak należy :)

Musiałeś klamkę wyciągać? Czy tylko boczek z drzwi trzeba zdjąć? I ważne jest tylko czy czujnik z lewych czy prawych (przód/tył jest taki sam)?

Edytowane przez skrzypek_86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jabrze napisał:

Czyli nie łączył lub był zwarty mikrowłącznik w optyce. 

Nie - jedna soczewka w czujniku była czarna ... mikro włącznik był ok

 

@skrzypek_86

Trzeba zdemontować klamkę inaczej nie da rady odchylić na tyle modułu klamki żeby wypiąć ten czujnik (czujnik jest wpięty w moduł klamki od strony zewnętrznej drzwi nie od środka)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam forumowiczów.

Mam problem z hands free w swojej Megance 3 ph1 a mianowicie przestał działać hands free w drzwiach pasażera a po kilu dniach i w drzwiach kierowcy drzwi tył lewe prawe działają bez zarzutu może ktoś się już z tym spotkał i może wiedzieć co się mogło stać czy zepsuć i jak to naprawić. Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. To nie to lusterka pod klamką faktycznie pospadały ale już dawno wyczyściłem w tych miejscach i działały bez zarzutu zresztą próbowałem sreberko przyłożyć ale też nic nie dało. 

 

Witam. Dzisiaj zabrałem się za naprawę hands free w mojej megance 3 strona od pasażera siadła pierwsza potem od kierowcy. Naprawa prawej strony zakończona sukcesem. Kiedyś dawno miałem problem z tyłem prawym i sobie przypomniałem co było przyczyną i teraz się okazało że jest to samo a mianowicie w podstawie klamki jest taki mały cypideusz (grzybek) dwie łapki i sprężyna pod spodem który naciska na mikro wyłącznik z tyłu urządzenia z fotokomórką. W tym cypideuszu pękła jedna łapka i krzywo się ustawiał na mikro wyłączniku nie zwierał lub rozwierał i fotokomórka nie działała. Kupiłem używaną podstawę klamki z dobrym cypideuszem wymieniłem i wszystko gra. Drugi raz ten sam przypadek pewnie będzie i trzeci bo od kierowcy drzwi też nie działają. Poszukiwałem tego cypideusza ale nie znalazłem jako części zamiennej nie próbowałem tego naprawiać może jest jakiś sposób ale takiego nie znam. Kupuję używane podstawy klamki na znanym portalu i wymieniam na razie przynosi skutek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sylwek54 napisał:

 

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Hej, jest dokładnie tak jak kolega Sylwek pisze z tym że ja dorobiłem to małe białe coś chyba z kołka rozporowego, sprezynki z długopisu a jako "zawleczki" z drugiej użyłem spinacza biurowego. Działa to już kilka miesięcy.

Wie ktoś czy to białe coś da się dokupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nigdy nie spotkałem się z tym by można było dokupić ten cypideusz (grzybek) a praktycznie on ulegając uszkodzeniu robi całą podstawę klamki bezużyteczną. Nowa podstawa klamki droga sam osobiście korzystam ze znanego portalu i tam zakupuje podstawy używane tylko trzeba bardzo uważać masę podstaw klamki występuje już bez tych cypideuszy (gzybków) lub są uszkodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam taki problem, że drzwi kierowcy nie otwierają się dopóki nie pociągnę za klamkę. Sprawdzałem ze sreberkiem czy na pewno sygnał się odbija. Nic się nie zmieniło. Co może być nie tak? co mogę jeszcze sprawdzić w prosty sposób ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Quentin88 napisał:

 

Zakładam że masz M3 ph I. Tesli tak i 

możesz otworzyć zamek przez pociągnięcie za klamkę to masz czujnik optyczny do wymiany. Jeśli masz ph II lub ph III to tam czuba nie ma otwierania przez włożenie ręki tylko przez naciśnięcie przycisku w klamce.

Edytowane przez skrzypek_86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System przypomina hand free z Megane II gdzie do otwierania służył jeden czujnik zbudowany z dwóch czujników: optycznego, który sprawdziłeś, że nie działa i mechaniczny gdzie zamki zostają odblokowane poprzez mechaniczne pociągnięcie klamki. Zamykanie auta za pomocą przycisku na klamce.

Do wymiany czujnik znajdujący się za gumową zaślepką w drzwiach. Wymiana poprzez zdjęcie boczku drzwi.

Czasem ten czujnik optyczny lubi się zaparować i wtedy nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!