Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Element na rurze pomiędzy filtrem powietrza i przepustnicą (1.6 benz. 16v)


luki741

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten element jest na sztywno przytwierdzony do rury czy powinen mieć możliwość ruchu?

 

zdjecie_2021-02-08.thumb.JPG.8ff3164a95bac31858e6cd20ecbff192.JPG

 

Pytam ponieważ u umnie wygląda to dosyć dziwnie.

Sam element można odychylić i wtedy robi sie szpara na łączeniu z grubą rurą, a jeżeli go nie ruszam to wraca do normalnej pozycji i całkiem dobrze przylega.

Tylko na części obwodu jest na stałe połączony z rurą.

Nie wiem, być może jest to rozwiązanie na "awaryjny" dostęp powietrza do przepustnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CzechuXX dlaczego wprowadzasz kolegę w błąd... widziałeś kiedyś taki silnik? Wszystko ma teges, jest to naturalny element silników K4M812/813. Nie ma powodów do obaw.

Nie dotykać, nie szarpać, nie wyginać, takie ma być :). Jak jest szpara to znaczy, że ktoś urwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest taki zasobnik powietrza dla silnika.  Ma chyba na celu wyrównanie tentnień ruchu mas powietrza. Ma być szczelnie przytwierdzony do kolektora. To tworzywo ciężko się klei. Kleje dwuskładnikowe tego nie chwycą. Ja kiedyś skleiłem to poprzez nagrzania tej kiszki do temperatury topienia tego tworzywa i przystawienia obu części do siebie. Operacja niebezpieczna bo można faktycznie zepsuć na dobre ten kolektor. Mając zdjęta ta rurę zalecam czyszczenie przepustnicy. W tej chwili silnik ciągnie nie filtrowane gorące powietrze.

Ciekawostka: w MIII tego elementu nie ma, jest zaślepiony. Ale też silnik ma mniej koni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za porady. Czyli ten teges ma być na szczelnie przytwierdzony do grubej rury.

 

U mnie wygląda to tak jak na zdjęciach, niby trzyma się grubej rury ale jest szpara.

 

@szwagier24a mówisz, że klej nie pomoże? Szczerze to my myślałem żeby zakleić czymś w rodzaju super glue.

Może spróbuje tak jak mówisz rozgrzać np. lutownicą i pozostaje mieć nadzieję, że niczego nie zniszczę.

 

 

 

 

fota_01.jpg

fota_02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś zamówiłem na alledrogo, zobaczymy...
https://technicqll.pl/index.php/pl/produkty-mobile/kleje-błyskawiczne/38-żel-do-pp,-pe,-ptfe

 

EDIT:

Przykleiłem  i wydaje się, że złapało. Teraz pytanie jak przetrwa próbę czasu.

Edytowane przez luki741
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!