Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie, dziś przytrzasnąłem drzwiami pas jak wychodziłem i mam 5 cm rysę do podkładu i trochę do blachy. ( muszę przyznać ze lakier w Renault za trwały nie jest w volkswagenie zdarzyło mi się to nie raz i bez śladów ) Obejdzie się bez lakiernika? Macie jakieś sprawdzone sposoby? na e-lakierniku widziałem że dorabiają lakier pod kolor + lakier bezbarwny w pojemniku z pędzlem jak do paznokci. Testował to ktoś, ma to sens? 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dorabiałem w lokalnej firmie już kilkukrotnie do każdego z aut. W sprayu jak i w małym pojemniczku. W aktualnej Megi jakiś sąsiad mi przerysował tylny zderzak i zrobiłem "korektę" w 15 minut pod blokiem. Z moimi umiejętnościami (a raczej ich brakiem) wygląda to bardzo dobrze (jak ktoś wie gdzie szukać to zauważy). Machnąłem ubytki farbą, odczekałem chwilkę, na to delikatnie bezbarwny i tyle.

I rada. NIE DORABIAJ FARBY PRZEZ NETA! Mówię to z doświadczenia. W Seacie miałem inny odcień na drzwiach/bagażniku (oba w oryginale), w złotej Megi w jednej firmie dorobili mi za jasną, ale Pan twierdził, że "według kodu", więc się Pan odczep. Dopiero w drugiej firmie mi zrobił pod obecny odcień. W obecnej mi powiedział, że ma 3 "mieszanki" tego samego kodu koloru i porównywał ze wzornikiem, a na koniec i tak musiał zrobić korektę "po swojemu", aby pasowało pod ten zderzak. Kupując na necie nie wiesz jak dorobi i w jakim stanie jest Twój lakier. 

 

Cena - w lokalnej firmie:
- Mały plastikowy pojemnik - 15zł
- Spray - 40/50zł (nie jestem pewien)
- Lakier bezbarwny w sprayu - 15zł

 

Także do małej rysy potrzebujesz coś do odtłuszczenia, pędzelek, farba w małym pojemniku, bezbarwny i patyczek kosmetyczny (ja na patyczek pstrykałem bezbarwny i delikatnie nanosiłem).

Jak jesteś z Chojnic lub okolic to to daj znać to powiem gdzie dorabiać, aby nie wpakować kasy.

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!